У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 11:04, 11 Квітня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Зустріч із письменницею Габріелою Бабнік | Література

Зустріч із письменницею Габріелою Бабнік | Література thumbnail

12.04.2011 (вівторок)
18:00

Книгарня «Є»
просп. Свободи, 7

Книгарня “Є” запрошує Вас на зустріч зі словенською письменницею Ґабріелою Бабнік, яка відбудеться 12 квітня.
Модератор — викладач словенської мови Львівського національного університету ім... Франка Прімож Лубей. Зустріч відбуватиметься українською мовою, буде присутній перекладач.
Ґабріела Бабнік (1979 р.н.) – представниця молодого покоління сучасної словенської літератури. Перший ярмарку роман авторки «Шкіра з бавовни» (2007) на Словенському книжковому здобув нагороду у категорії «Найкраща дебютна книга». Ґабріела Бабнік фахово займається вивченням сучасного нігерійського роману — це тема її магістерської роботи. Словенський читач має змогу познайомитися з цією екзотичною літературою саме завдяки перекладам письменниці і оглядам, які Ґабріела Бабнік пише для словенських видань.
У центрі роману “Шкіра з бавовни” — тема сприйняття іноземцем, африканцем, словенського побуту, звичок, менталітету. Психологія протагоніста розкривається завдяки прийому розповіді від першої особи, а основна сюжетна лінія — любовна історія, що розвивається між ним і дівчиною-словенкою. Тут авторка звертається до окремих соціальних проблем, що будуть розвинені і поглиблені в наступному її романі «У високій траві» (2009).
Ґабріела Бабнік тематизує проблеми відчуженості у сім’ї, патологічних родинних стосунків, показово, що сім’я в її романах є проекцією суспільства. В «Шкірі з бавовни» письменниця звертає увагу на панування стереотипів, проблеми упередженого ставлення до іноземців, ксенофобії, а у творі «У високій траві» змальовано причини розпаду сім’ї, це — втрата всіх суспільних цінностей.
На літературному вечорі за участі Габріели Бабнік вестиметься розмова про патологічні стосунки між протагоністами творів, зокрема роману «У високій траві», проблеми відчуженості, а також функціонування літературних героїв у художньому тексті. Мова йтиме і про жіночі образи, яким письменниця присвятила чимало уваги; буде нагода запитати авторку, як героїня, що не знаходить опори у здегуманізованому світі, сприймає себе й інших.
Дія роману «Шкіра з бавовни» відбувається у африканському і європейському середовищі, а в творі «У високій траві» у Словенії, тож гостя вечора зможе відповісти, чи у країнах, що знаходяться на такій відстані, функціонують різні норми суспільної поведінки, що їх окрема особа сприймає, як невід’ємну частину своєї ідентичності, і переносить у сім’ю.
Габріела Бабнік у своїй прозі не вдається до моралізаторства, вона просто й чітко вказує на проблеми, з якими живуть протагоністи її творів. У романах порушується також тема недавнього минулого кожного з літературних героїв.
На літературному вечорі присутні зможуть ознайомитися із вибраними уривками з роману «У високій траві» в українському перекладі.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: