У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 10:44, 14 Квітня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка Oреста Гелитовича “ДеКУПАЖ?” | Виставка

Виставка Oреста Гелитовича “ДеКУПАЖ?” | Виставка thumbnail

19.04 - 04.05.2011

Галерея «Lviv Art»

ДеКУПАЖ?
Якщо пошукати однойменне слово в інтернеті, то дізнаємось, що це модна техніка вирізування орнаментів з паперу та декорування будь-яких поверхонь. Зокрема у Wikipedia повідомляється, що декупаж прийшов з далекого XVI ст., коли незаможні люди не могли купувати розкішні вироби Made in China, призначені для багатих горожан, та вдавались до їх імітації за допомогою простих паперових картинок, клею та лаку.
Якщо заглянути до академічних словників, скажімо В. Власова, то стане зрозуміло, що сам термін d?coupage (з фр. couper – різати) стосується ажурних зображень, які вирізувалися ножем з кольорового паперу.
Якщо звернутись до українського мистецтва, можна провести аналогію між витинанкою та декупажем у способі технічного виконання.
Якщо запитати, чому ці роботи не звуться рідним словом – витинанка, а декупажем – зауважимо певні розбіжності у їх призначенні. Витинанка більше наближена до народного мистецтва і, скажімо, витяті рокайлеві закрутки тут виглядають абсурдно. Натомість декупаж має широкі можливості у виборі тематики – від композицій історичного контексту до оп-арту чи деконструктивізму.
Якщо бажати поглянути на виставлені роботи не як на імітацію чогось коштовного, – скрупульозність виконання й матеріальна складова не свідчать про дешевизну – тоді можна сміливо "реабілітувати" декупаж від клейма підробки.
Якщо побавитись значеннями слова, то де купаж? (з фр. coupage – змішування задля покращення якості) окреслює пошуки тих граней нашого смаку, задля якого намагаємось отримати повноту насолоди.
Якщо Ви усе прочитали, то можете впевнено вирішити, що саме бачите представлене на виставці – технологічні декупаж чи витинанку, пошуковий де купаж?, чи щось інше…

Орест Ґелитович

ДекупажВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: