У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 11:15, 5 травня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка малярства на склі та кераміки Мар’яни Мотики в галереї “ЯРОВІТ”

Виставка малярства на склі та кераміки Мар’яни Мотики в галереї “ЯРОВІТ” thumbnail

07.05 - 04.06.2011

Галерея “ЯРОВІТ”
вул. Героїв УПА, 72

7 травня – 4 червня 2011 року в галереї “ЯРОВІТ”, що по вул. Героїв УПА, 72 (в минулому Тургенєва, 72) у приміщенні офісного центру “Концерну Галнафтогаз” проходитиме виставка малярства на склі та кераміки Мар’яни Мотики.
Мар’яна Мотика народилася у Львові у 1972 році. В 1991 році Мар'яна закінчила Львівське училище прикладного та декоративного мистецтва ім. Івана Труша, відділ художньої кераміки. А у 1998 році – випускниця ЛНАМ. На даний момент Мар'яна Мотика викладач кафедри графічного дизайну ЛНАМ.
З кінця 1980 – початку 1990-х років розпочався період означений для мисткині виставковою діяльністю. Спочатку в Україні, згодом закордоном у Польщі і Німеччині. Здається, що визнання, підтверджене неодноразовим присудженням їй дипломів, відзнак і нагород й активна участь мисткині у культурно-мистецькому житті міста, щасливо замкнули коло. Але це далеко не так. Сьогоднішня подія – це вже не вперше персональна виставка Мар'яни Мотики.
У творчій майстерні Мар'яни Мотики — пейзажі, портрети, формальні малярські речі, графічні роботи, кераміка, однак найбільше вона знана як художниця, що малює на склі. Для будь-якого митця найважливіше — створити образ. Для Мар'яни – це звична і відповідальна праця. Кожна робота, що твориться руками, серцем і душею — образ. Однак образ на звороті скла, малярство на склі — це вже артефакт, явище безпрецедентне у своїй задекларованості. Процес творення таких робіт суттєво відрізняється від традиційного малярства на дереві, полотні, металі чи папері. Насамперед малювання відбувається у зворотній проекції, подібно до того, як виготовляється матриця чи форма для гравюри. Малярство на склі Мар'яни Мотики — не вітраж, який можна оглядати з обох боків і який пропускає відповідно обабіч світло через кольорові шкельця. ЇЇ малярство на склі схоже на дзеркало, в якому не ваше відображення, а зображення мистецьких образів.
Вона є авторкою багатьох картин - охоронцем природи та пошановувачем давніх традицій, що помічається в її настроєвих натюрмортах та графічних циклах. Теперішня виставка малярства на склі, кераміки і графіки Мар'яни Мотики вперше презентує її творчість в Україні у такому обсязі. Це новий поштовх як для самого автора, так і для сучасного українського мистецтва, яке чимдуж вливається до живої течії всесвітніх цивілізаційно-культурницьких потоків.
Експозиція представлена роботами 1990-2010-х років, які складають невелику частку напрацьованого доробку, що загалом обчислюється десятками робіт у техніці улюбленої мисткинею малярства на склі, олійного й темперного малярства, акрилу, графікою, керамікою.
Якою б різнорідною не видавалася на перший погляд сюжетна канва творів Мар'яни Мотики, вона міцно тримається небагатьох, але досить усталених чи точніше добре усвідомлюваних і внутрішньо виплеканих тем. Одночасно з відмовою від зайвого натуралізму та жанрового розмежування академічної школи в ранній період творчості, мисткиня звільнилась від дрібноти й спонтанності при обиранні сюжетів для своїх робіт. Рідко котра з них, хоч би як близько вона не стосувалася особистих переживань майстра, є прямою ілюстрацією натури. Мисткиня скоріше є міфотворцем, що проявляється в образній тріяді – особистість, національність, символ – кредо Мар'яни Мотики, що нейтралізує у її творчості будь-які прояви вторинного і вузько егоїстичного, а також пояснює звідки приходить та особлива монументальна вагомість змісту і форми, яка дивує навіть у найменших за розміром роботах.
Світ її малярських і графічних циклів складається з уявного і ніби ущільненого простору де постійно відбувається рух. Праархаїчні знаки небесних світил, силуети людських фіґур, церковні бані, а іноді й спокійні виважено прописані пейзажі – коливаються і течуть безперервним потоком, що з'єднує події в часі й просторі, низ і верх, дух і плоть. Іноді ця одвічна ріка життя перетворюється на образ світового дерева.
Плинна й чітка лінія в картинах мисткині – ця пластична ознака проростання і духовного розпруження, взаємодіє з більш статичним і тонально виваженим кольором, у здебільшого густій структурі якого вгадуються природні стихії землі, води, вогню, змінність дня і ночі. Лінія і колір, ритмічно поєднуючись на здебільшого темному тлі, утворюють самобутній орнамент-код на кшталт народного розпису чи стародавнього килиму.
У керамічних творах 2010-х років, представлених на виставці, спостерігається певний відхід від пластичної мови попереднього періоду, проте як і завжди, у мисткині залишаються сильними взаємовпливи між художніми образами керамічної пластики та малярства на склі.
Нашарування асоціативних переживань і знакових осмислень кольору, графічність контурів та структурних членувань площини залишається так само потужним як і формальний і духовний символи мужнього переборення у природі, дієвості і натхнення, що ними осяяний увесь творчий шлях Мар'яни Мотики.

Кандидат мистецтвознавства, доцент
кафедри менеджменту ЛНАМ Роксолана Шафран

Відкриття виставки відбудеться: 7 травня о 16:00.Варто прочитати:


 

ПогодаОстанні додані події

A fact that is startling Assistance With My Essay Uncovered. What to anticipate From Assistance With My Essay?A fact that is startling Assistance With My Essay Uncovered. What to anticipate From Assistance With My Essay?
A fact that is startling Assistance With My Essay Uncovered. What to anticipate From Assis...
Why Every Little Thing You've Learned All About Essay Paper Composing Help Is Incorrect and What You Ought To UnderstandWhy Every Little Thing You've Learned All About Essay Paper Composing Help Is Incorrect and What You Ought To Understand
Why Every Little Thing You've Learned All About Essay Paper Composing Help Is Incorrect an...
 The New Angle On Mature Just Released The New Angle On Mature Just Released
Determine why you're not needing sex now, and also what precisely you'd have to improve ...

Сьогодні

Найцікавіші

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: