У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 11:55, 17 Травня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Лекція Олівера Грау | Культурний захід

Лекція Олівера Грау | Культурний захід thumbnail

22.05.2011 (неділя)
18.00

Центр міської історії Центрально-Східної Європи

"Медіа-арт потребує дослідження та архівів"
За останні 40 років медіа-мистецтво стало виразним фактором сучасності, а цифрова штука перетворилася на культуру сьогодення (чи ба на сучасне мистецтво) але й досі це мистецтво не присутнє в наших культурних установах. Хоча існує цілий ряд добре відвідуваних фестивалів, є добре фінансовані колаборативні проекти, дискусійні форуми та проекти документування баз даних, медіа мистецтво усе ще рідко колекціонується музеями, не підтримується всередині спільноти істориків мистецтва і майже недоступне для глядачів та дослідників з-поза ареалу де воно продукується. Сучасне медіа-мистецтво має надзвичайні можливості для візуалізації та вираження таких аспектів сучасності як поширення знань, генетична інженерія, екологічна криза та ін., і при цьому воно практично ігнорується музеями і не може конкурувати із традиційними закупівлями мистецтва. Таким чином, із швидкою змінністю медіа-носіїв ми є свідками зникнення значної кількості культурної памяті недавньої історії. І не буде перебільшенням сказати, що ми майже повністю втрачаємо мистецькі взірці ранньої пост-індустріальної штуки. Сфера колекціонування медіа-мистецтва почала розвиватися завдяки новим науковим інструментам як от текстові та візуальні онлайн-архіви, які намагаються колективно документувати мистецтво та теорію останніх десятиліть. Аналізуючи розмаїті приклади онлайн-колекцій, ця розмова намагається показати стратегічне значення подібних колективних проектів і їх особливе значення для гуманітарних наук.

Олівер Грау (Oliver Grau) - австрійський мистецтвознавець і теоретик мультимедійного мистецтва, є експертом в сфері образотворчого мистецтва сучасності, культури 19 століття та італійського мистецтва епохи Відродження. Керівник Відділення образотворчого мистецтва в Дунайському університеті (Кремс, Австрія), Грау відомий тим, що розробив нові наукові рішення для цифрових гуманітарних наук, керував проектом «Мистецтво занурення» німецького Фонду Досліджень (DFG), команда якого в 1998 році почала розвивати перший міжнародний архів цифрового мистецтва, що був створений на основі відкритої платформи в Дунайському університеті. З 2000 року DVA став першим он-лайн архівом з доступом до документаційного відеопротоколу. З 2005 року Грау став керівником бази даних Колекції гравюр монастиря Гейтвайг, найбільшої приватної австрійської колекції, яка містить в собі 30 тисяч робіт від Дюрера до Клімта. Грау розробляв нові навчальні курси: магістерський курс «Історії медійного мистецтва», експертні програми з “Управління цифровими колекціями”, “Виставковий дизайн”, “Візуальна компетенція”, і майстер-клас з образотворчого мистецтва. Крім того, за його участі виник новий інтерактивний формат лекцій і дебатів - Дунай-Телелекціі, - який поширився по всьому світу. Після досліджень у Гамбурзі, Сієні та Берліні Грау читав лекції в берлінському університеті Гумбольда, був гостем у різних дослідницьких лабораторіях Японії і США, а після докторського захисту у 2003 році працював професором у різних міжнародних університетах. Олівер Грау модерує конференції і є засновником «ReFresh!»: першої міжнародної конференції з історії медійного мистецтва, науки і техніки (Банф, Канада 2005).

Тексти:

Oliver Grau (Ed.): Media Art Histories, MIT Press/Leonardo Books, 2007.
Oliver Grau: Virtual Art: From Illusion to Immersion, MIT Press/Leonardo Books, 2003.
Oliver Grau: The Database of Virtual Art: For an expanded concept of documentation, in: ICHIM, Ecole du Louvre, Ministere de la Culture et de la Communication, Proceedings, Paris 2003, S. 2-15.
Oliver Grau: New Images from Life, in: Ryszard Kluszczi?sky (Hg.): Art Inquiry. Recherches sur les Arts, Volume II (XI), Lod? 2000, S. 7-25.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: