У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 16:29, 18 Травня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка Оксани Романів-Тріски „ПОГЛЯД З-ЗА СКЛА” | Виставка

Виставка Оксани Романів-Тріски „ПОГЛЯД З-ЗА СКЛА” | Виставка thumbnail

19.05-15.06.2011

Галерея «ІCONART»

19 травня о 17.00 у галереї „ICONART” відкривається виставка Оксани Романів-Тріски „Погляд з-за скла”. Малярство на склі Оксани Романів-Тріски представляє цікавий підхід до цієї давньої техніки — надихаючись зразками українського іконопису XIV-XVIII ст., авторка не стільки наслідує, скільки продовжує та розвиває в дуже індивідуальний спосіб це особливе мистецтво.
У різні періоди світової культури мистецтво скла оприявнювалось по іншому — воно могло бути прикрасою, скульптурою, вікном-вітражем або навіть іконою. У кожному випадку скло зберігало свою дивовижну властивість — переінакшувати колір. У поєднанні зі склом колір творить світлову гармонію, котру важко знайти в інших видах мистецтва.
До живопису на склі Оксана Романів-Тріска приходить через вітраж — це була спеціальність художниці під час навчання в Художній Академії у Вільнюсі. Творчість на основі народної ікони можна розглядати також як продовження та доповнення наукової праці, адже працюючи у відділі народного мистецтва Інституту народознавства НАН України, вона досліджує народну ікону на склі другої половини XVIII–XIX століття. Саме тому варто звернути особливу увагу також на роздуми авторки про джерела натхнення та власну творчість, котрі супроводжуватимуть глядача під час огляду виставки. Відтак представлені роботи можна сприйняти не лише з власної точки зору, але й крізь призму сприйняття самої художниці. Такий подвійний погляд на твори дозволить глибше зрозуміти ці непересічні образи.
Виставку «Погляд з-за скла» Оксани Романів-Тріски можна відвідати у галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» 6 за адресою вул. Вірменська, 26 з 11 до 19 год. щоденно, крім понеділка.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: