У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:07, 20 Травня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Зустріч із Юрієм Тарнавським | Література

Зустріч із Юрієм Тарнавським | Література thumbnail

23.05.2011  (понеділок)
18:00

Книгарня «Є»
просп. Свободи, 7

Книгарня “Є” запрошує Вас на зустріч із Юрієм Тарнавським, яка відбудеться 23 травня.

Модератор зустрічі — Василь Ґабор.

Юрій Тарнавський (нар. 1934 р.) — український поет і прозаїк, перекладач, один із засновників Нью-Йоркської Групи, співзасновник і співредактор її літературно-мистецького речника «Нові Поезії». Народився на Бойківщині. 1944 р. виїхав з родиною до Німеччини. Після війни проживав у таборі для переміщених осіб у Новому Ульмі, де відвідував українську й німецьку гімназії. Закінчив середню освіту екстерном у Мюнхені, перед виїздом до США в 1952 р. Є автором численних публікацій на кібернетичні й лінґвістичні теми.
Першу збірку поезій Юрія Тарнавського, «Життя в місті», — з її урбаністичними мотивами і зосередженням на темі смерти — критика привітала як новаторську, такою, яка поривала з традицією мови і тематики загальної тогочасної української поезії, вказуючи при тому той напрямок, в який відтак пішло чимало з його сучасників. Згодом, його програмово екзистенціалістичний роман «Шляхи», в якому описане житгя німецької молоді після Другої Світової Війни, також був відзначений як нове слово в українській прозі. У 1960-тих роках Юрій Тарнавський повністю «переходить» на англійську мову в своїй творчості, спершу в прозі, відтак у поезії. Однак, з останньої — поезії — він згодом перекладає українською мовою відповідники з англомовних ориґіналів : збірка «Ось, як я видужую» і наступні п'ять книжок. Він — член групи авангардних американських письменників Fiction Collective, і у видавництві групи публікує англійською мовою вищезгадані «Менінґіт» і «Три бльондинки і смерть», які були високо оцінені американською літературною пресою.
З постанням незалежності України Юрій Тарнавський повертається до української мови, виступаючи з публікаціями мистецьких творів і статей у періодиці та рядом окремих книжок. Нині в його творчості панують характеристики, що вважаються познакою постмодернізму, такі, як : багатостилевість, коляж, пастіш і прибирання різних, часами протилежних одна одній, позицій / масок (збірка «Ідеальна жінка», поеми «У РА НА» і «Місто київ та ям», цикл драм «6?0»).

Вхід вільний.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: