У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 12:24, 24 Червня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Фільм Мілчо Манчевскі “Перед дощем” у фотоклубі “Ч/Б.5х5? | Кіно

Фільм Мілчо Манчевскі “Перед дощем” у фотоклубі “Ч/Б.5х5? | Кіно thumbnail

28.06.2011 (вівторок)
18.30

Кафе Фотоклуб “Ч/Б.5х5?

Мистецьке об’єднання «Дзиґа» та "Кіноклуб Олега Яськіва" запрошують на: фільм Мілчо Манчевскі “Перед дощем” .

28 червня, вівторок о 18.30 у кіноклубі перегляд фільму Мілчо Манчевскі “Перед дощем” (Македонія, 1994).
Щось дивовижне відбувається з кіно на Балканах. Якась особлива магія впливу.
Звісно, схожий ефект відчувається і в музиці чи навіть літературі, але саме у кіно феномен балканського стилю виокремився настільки виразно, як, наприклад, магічний реалізм латиноамериканської літератури.
Цим ми завдячуємо, у першу чергу, Еміру Кустуріці. Але це лиш на перший, дещо поверховий погляд. Більш детальніше заглиблення виявить, що блискучі і досконалі грані балканського феномену обробляли й інші режисери і не лише сучасники майстра карнавальної свідомості.
Серед найбільш значних режисерів іншої сторони балканського кіно є македонець Мілчо Манчевскі. Своїм несподівано сильним фільмом «Перед дощем» він чи не перший підкорив Європу, а згодом світ, адже завершив його за рік перед незрівнянним «Підпіллям».
Цілковитий тріумф на Венеціанському кінофестивалі не передає всього враження від цього свіжого, глибокого, поетичного, драматичного і ще багато якого фільму. Навіть загальна колекція у 20 нагород не допомагає.
У випадку з Манчевскі маємо рідкісний приклад, коли режисерові вдається геніальний дебют, але наступні фільми не можуть підтягнутися до вершини. З одного боку прикро, з іншого - у такому баченні залишається неперевершеність фільму та його гарантований слід в історії кіно.
Таке кіно потрібно просто дивитись. Бо якщо кіно - магія, а ми - її співучасники, то до нього потрібно приступати майже як до храму - дійти і подивитись…

Сторінка клубу: http://dzyga.com/kc

http://www.ulvovi.com/?page_id=5047


Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: