У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:38, 19 Липня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка живопису художника Степана Пісьо

Виставка живопису художника Степана Пісьо thumbnail

20.07 - 20.08.2011

Галерея “ЯРОВІТ”
вул. Героїв УПА, 72

20 липня – 20 серпня 2011 року в галереї “ЯРОВІТ” що по вул. Героїв УПА, 72 (в минулому Тургенєва, 72) у приміщенні офісного центру “Концерну Галнафтогаз” проходитиме виставка живопису художника СТЕПАНА ПІСЬО.
Для того, щоб відвідати визначні місця, оглянути щось мальовниче, екзотичне, люди нерідко подорожують в інші країни, найдальші куточки світу. Але відкрити неповторну красу, побачити захоплююче та цікаве можна й у рідному краї… Дивовижне поєднання горбистих межиріч і широких річкових долин, край контрастів гірського і рівнинного рельєфу, мереживо річок і потоків – таким повстає наяву перед нами чудесне Прикарпаття.
Край, де народжуються особистості. І з якого також починається життєпис Степана Пісьо.
“Правдиво відтворюйте життя народу.., галицько-руські хати, вигони, толоки, дороги, мости, поля.., і тільки тоді Ви будете йому близькими й зрозумілими”.
Прочитавши кілька років тому слова Івана Франка, Степан Пісьо змалку, запам’ятавши квітучі сади та мальовничі поля рідної землі Великого Каменяра, відчув це саме, те, що потрібно, землі, на якій народився 12 вересня 1972 р. в селищі Мединичі на Дрогобиччині, вотчині його батьків і прадідів, такого простого і неосяжного Українського світу.
Тихі води і ясні зорі, запахи трав рідної землі, відгомін її минулого і любов, що увібрав з молоком матері, хіба цього замало на ціле життя на всю творчість. Усе це не губиться як підкова на дорозі, не пливе марно за водою, а десь закарбовується в душі, западає в її глибини, щоб потім виплисти джерельцем.
Закінчивши Львівський сільськогосподарський інститут зі спеціальністю архітектора, і, саме там, зосередившись на пейзажному малярстві під керівництвом досвідченого педагога, Заслуженого художника України Мар’яна Тарнавського, який знайомивши своїх учнів з творчістю українських майстрів пейзажистів: Івана Труша, Антона Монастирського, А. Бокшая, Сергія Васильківського та інших, закладав у молодій творчій натурі основи любові й відображення краси рідного краю на полотні. Бо як казав колись Григор Тютюнник “немає загадки таланту, є вічна загадка любові”.
Бо мало побачити, чи вміти побачити сонячне або місячне світло на воді, деревах, травах, квітах, храмах, хатах, полях, потрібно його відчути, пережити серцем і душею. Але цього також замало, потрібно його полюбити, полюбити вічний Господній дар життя, частинкою якого є природа Карпат, Галичини чи Волині.
Вона, виокремлена мистецьким оком, лягає на полотно чистим звуком дотику сонячного чи місячного освітлення, перероджуючи момент сполучення неба з землею, сонця з водою, яке віддзеркалюється на водній гладі поетичних річок та озер чи пінявій бистрині експресивних гірських потоків.
За допомогою світлових нюансів та віртуозних тональних співвідношень, що акумулюють душевний стан автора, його переживання, уміння правдиво й натурально передати класичне відтворення пейзажу, витонченістю письма у ніжних тонах, показує середовище, в якому багато повітря і світла.
Зелений храм природи на полотнах С.Пісьо постає у всій своїй поетично неповторній красі, гармонії світла і кольору в різних порах року і часу дня, теплі і холодні відтінки яких митець напрочуд гармонійно і зі смаком поєднує в єдине ціле.
В останній час художник звернувся до теми натюрморту – й зумів розгледіти і переповісти творчо пензлем майстра ту відвічну таїну з плодами рідної землі. Овочі та фрукти утворюють гармонійні композиції реалістично й пластично – чітко зображені на першому плані утворюють єдине ціле із природнім оточенням, на фоні якого їх змальовано. Дари природи – створені Богом й викохані людиною і для людей.
Пейзажі, квіткові композиції, натюрморти-пейзажі сприймаються і шануються цінителями його полотен, в яких пульсує велика праця автора, яка прокладає шлях до майстерності і визнання й водночас випромінюють світло – світло барв природного оточення, світло доброти життя людського, світло поетичної душі художника – світло любові ...

Др. Ярослав Кравченко,
професор кафедри історії
та теорії мистецтва ЛНАМВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: