У Львові – події, мистецтво, життя



Сторінка додана 10:07, 7 вересня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка сатиричних рисунків у стилі картун Любомира Т. Винника

Виставка сатиричних рисунків у стилі картун Любомира Т. Винника thumbnail

11 - 24.09.2011

Музей Ідей

11 вересня
Відкриття виставки -11 вересня 17:00, Музей Ідей.
Презентація книги Любомира Т. Винника «Quo imus?», видавництво Merker Verlag, Lenzburg, Schweiz, 2010ґ

11 вересня, 17:00, Музей Ідей.
Виступ співаків коломийського Йодлерклубу „Галичина”, які співають у техніці йодлування із використанням альпійських горнів.
Демонстрація документального фільму Любомира Т. Винника -18:30, подвір’я Музею Ідей.

14 вересня
Майстер-клас Любомира Т. Винника з техніки карикатури у стилі картун - 17:00, Музей ідей.

Любомир Т. Винник
Lubomir T. Winnik

Народився 7-го травня 1943 року на Івано-Франківщині.
В Україні закінчив середню школу, студію образотворчих мистецтв (Горлівка), морську школу (Одеса) та отримав кінооператорське навчання на львівському телебаченні.
У Швайцарії закінчив Інститут Німецької Мови імені Ґьоте. Навчався дизайну у різних реклам-них аґенціях Цюріха, як напр. «Heimann Unicom» та американській DDB i GGK,
Ще будучи в Україні, у віці 14 років почав співпрацювати (1958 – 59 роки) з газетою «Труд строителя» на шахті Горлівка-Глибока. Працював фотографом, карикатуристом, писав на доручення редакції. У 1960 році вступив до морської школи в Одесі, а від 1962 по 1965 рік служив у Чорноморському флоті. В ці роки постійно малював та писав до флотських газет, а також для грузинської газети «Советская Адажария», Батумі. Мав індивідуальну художню виставку в Батумі, брав участь у виставках в Севастополі і Москві.
Від 1966 до 1968 року - літературний працівник районної газети «Радянська Верховина» (Надвірна, Івано-Франківщина). Співпрацює з обл. газетою «Прикарпатська Правда». У 1968 – 1970 рр. – співпрацівник львівської газети «Вільна Україна» та кінокореспондент львівського телебачення.
У вересні 1971 року емігрував до Польщі. Працював на посаді журналіста в варшав-ському журналі «Stolica». Інтенсивно співпрацював з варшавськими газетами та журналами «Polityka», «Perspektywy», «Za i Przeciw», «Hejnal Marjacki», «Nasze zdrowie», сатиричним жур-налом «Szpilki».
Від жовтня 1973 року проживає у Швайцарії. Працює як журналіст, ілюстратор, дизай-нер, карикатурист, фотограф, відеорепортер і перекладач для журналів: «Schweizer Beobachter», «Energie und Wirtschaft», «Annabelle», «Bilanz», «Gourmet», «Antike Welt», «Mayers Modeblatt», сатиричного журналу «Nebelspalter», газет «Tages Anzeiger», «Die Weltwoche», «Zürcher Unterländer», цюріхського журналу-місячника «Der Arbeitsmarkt», «Stadt Anzeiger», «Neue Zürcher Nachrichten», «Der Zürcher Bote», «Abendland», місячника «Pro Libertate», «Die Idee», «Pikom», швайцарського телебачення SF DRS Kanal S Plus, Bank Schweizerische Kreditanstallt, Reisekonzern «Hotelplan», PR-аґенцій Farner PR-Agentur, Leipziger & Partner PR-Agentur, Swiss-air, Zürich «Unique», Closomat AG, Stöhlker PR-Agentur і інші.
На доручення редакцій працював у країнах Близького Сходу. 14 років сповнював обо-в'язки присяглого перекладача в цюріхських судах та поліції до справ іноземців. Деякий час дописував для київського «Слова», пише і до нині для івано-франківської обласної газети «Га-личина» та коломийського тижневика «Коломийські ВІСТИ».
Автор книги «Quo imus?», видавництво Merker Verlag, Lenzburg, Schweiz, 2010. В остан-ні роки був заступником головного редактора швайцарської (німецькомовної) газети «Schwei-zerzeit». Нині – вільний журналіст, співпрацівник берлінської газети «Junge Freiheit».
Член Союзу Журналістів Швайцарії та Міжнародної федерації журналістів.
Нагороджений Золотою медаллю Європи за досягнення у мистецтві (Баден-Баден, Німеччина 1982 р.)
Мав 52 національні і міжнародні індивідуальні мистецькі виставки (Німеччина, Норвегія, Японія, Швайцарія, Італія, Грузія, Польща, Україна, Туреччина, Франція) – живопис, карика-тура-картун (Cartoon), колаж, рисунок, фотографія. Численні художні праці зберігаються в картинних галеріях (Сartoons Museum, Basel та Polska Galeria Narodowa, Warszawa) та в приват-них колекціонерів Європи.

Картун (Cartoon) – назва сучасної карикатури. На відміну від традиційної, побутової, політичної, обходиться без пояснювальних і доповнюючих підписів і тексту.
Картун використовує великий набір міжнародних символів, що робить рисунок зрозумілим в усіх країнах світу Рисунки картуністів виразні і лаконічні.
«Картун» - це свого роду графічна притча, інтелектуальна і проблемна графіка. Пара-докс у тому, що малюнки картуністів, які створюють проблемну графіку, найчастіше не є смішними. Вони викликають у глядача гірку чи саркастичну посмішку.Завдяки розвитку засобів масової інформації картуни набули більшого поширення, оскільки вони тісно пов`язані з журналістикою.

Про книгу Любомира Винника «Quo imus?»

Книга не подає читачеві якихось рецептів чи розв’язок щоденного буття, автор дале-кий від того, щоб пророкувати майбутнє. Тому не випадково книжка починається і за-кінчується запитанням. На висновок повинен дозволити собі сам читач, після того, як перебреде через 228 сторінок «Quo imus?». Сатиричні спостереження Любомира Т. Винника – це його власні спостереження, вихоплені з поставленого на голову світу, а в ньому – сучасного Homo sapiens.
ку).



Варто прочитати:






 

Погода



Останні додані події

Russian women’s core relationship thinkingRussian women’s core relationship thinking
Russian women’s core relationship thinking Everybody knows exactly just what socia...
Board of directors portals instructions the TaleBoard of directors portals instructions the Tale
With terms connected through the ground, and here is certain certainly straightforward pr...

Сьогодні

Найцікавіші

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментарі


Варто переглянути


Варто прочитати: