У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 10:17, 7 вересня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Фотовиставка «Духовні краєвиди Підляшшя, Холмщини, Лемківщини і Надсяння у світлинах Юрія Гаврилюка»

Фотовиставка «Духовні краєвиди Підляшшя, Холмщини, Лемківщини і Надсяння у світлинах Юрія Гаврилюка» thumbnail

11.09.2011 (неділя)

Львівський музей історії релігії

11 вересня у Львівському музеї історії релігії відкривається фотовиставка «Духовні краєвиди Підляшшя, Холмщини, Лемківщини і Надсяння у світлинах Юрія Гаврилюка» (Польща).
Юрій Гаврилюк - український поет, письменник, історик, публіцист, який народився в Польщі. Він один з організаторів руху українського національного відродження на Підляшші; засновник українського видавництва «Думка», засновник і видавець різних періодичних видань у Польщі. Чимало його публікацій можна знайти і в українських періодичних виданнях. Ю.Гаврилюк - автор поетичних та літературно-публіцистичних збірок, наукових досліджень. Сам він говорить про себе: «За освітою історик, з потреби дня редактор та публіцист, з натхнення – трохи письменник, а трохи фотограф. Просто – мандрівник призначеним собі відрізком вічності»
Займатися фотографією пан Юрій почав ще зі шкільної парти: все побачене фіксував на плівку: його приваблювала краса Підляшшя, Холмщини, Лемківщини, Надсяння – території «етнічного очищення відрізаної т.з. лінією Керзона».
- Кожний з регіонів багатий своїми особливостями, - говорить про цей край Юрій Гаврилюк. - Північне – притулене до Біловезької пущі Підляшшя, яке перед знищенням врятувалося ціною відсутності національної свідомості, надалі живе в традиційному краєвиді, де люди громадно йдуть у свято до церкви, а вечорами збираються для розмов на сільській лавочці. Холмщина - це регіон найбільш спустошений, але саме тут найкраще збереглася мурована архітектура князівської доби – оборонні вежі і церкви ХII–ХIII сторіч та сховані внутрі холмського городища стіни палацу Данила Романовича. Тут, на вершині Холмської гори, красується й церковно-монастирський комплекс, який сформувався на місці князівського собору. А в царині дерев'яної архітектури важко знайти конкурентів найдавнішим церквам розташованим на берегах Сяну – як за віком, так і за архітектурою, котра дає нам сьогодні змогу уявити стиль дерев'яного сакрального будівництва давньої України, можливо, навіть іще княжої доби. Не менш привабливі церкви західної Лемківщини, яких виструнчені вежі-дзвіниці вистрибають в небеса, а витонченість їхніх деталей ставить сільських теслів у один ряд із поетами; не дивно, що саме цим видом ремесла так захоплювався уродженець лемківського Бескиду Богдан-Ігор Антонич...
На виставці представлено 75 фотографій. Це українські церкви та дзвіниці, цвинтарі та надмогильні пам’ятники, хрести-обереги, що досі «живуть» на мальовничих землях, в колишніх українських селах. Ця краса - сторіччями творена над Бугом і Нарвою, Сяном і Попрадом – є свідченням віри і надії наших предків, любові до України, водночас, наказом пам’ятати і берегти усе. Юрій Гаврилюк – один із тих, хто вивчає і пропагує для усієї української спільноти незалежно від її державної приналежності.
Урочисте відкриття виставки «Духовні краєвиди Підляшшя, Холмщини, Лемківщини і Надсяння у світлинах Юрія Гаврилюка» відбудеться у неділю, 11 вересня о 14 годині у виставковій залі Львівського музею історії релігії.

Ірина Цебенко,
зав.відділом ЛМІРВарто прочитати:


 

ПогодаОстанні додані події

A fact that is startling Assistance With My Essay Uncovered. What to anticipate From Assistance With My Essay?A fact that is startling Assistance With My Essay Uncovered. What to anticipate From Assistance With My Essay?
A fact that is startling Assistance With My Essay Uncovered. What to anticipate From Assis...
Why Every Little Thing You've Learned All About Essay Paper Composing Help Is Incorrect and What You Ought To UnderstandWhy Every Little Thing You've Learned All About Essay Paper Composing Help Is Incorrect and What You Ought To Understand
Why Every Little Thing You've Learned All About Essay Paper Composing Help Is Incorrect an...
 The New Angle On Mature Just Released The New Angle On Mature Just Released
Determine why you're not needing sex now, and also what precisely you'd have to improve ...

Сьогодні

Найцікавіші

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: