У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 09:51, 26 Вересня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Дев’ятий Фестиваль Давньої Музики у Львові “Слідами Львівської лютневої табулатури”

Дев’ятий Фестиваль Давньої Музики у Львові “Слідами Львівської лютневої табулатури” thumbnail

Дев’ятий Фестиваль Давньої Музики у Львові
“Слідами Львівської лютневої табулатури”
(17 – 29 жовтня 2011)

Музичне життя нашого міста сьогодні вже неможливо уявити без традиційної осінньої події – Фестивалю Давньої Музики у Львові. Фестиваль ще відносно молодий (започаткований 2003 року), але вже став частиною історичного комплексу міста, а музика з фестивальних концертів настільки природньо відлунює у львівських палацах і храмах, що, здається, долинає до нас із глибини минулих століть.
На сьогодні це єдиний в Україні фестиваль, що в такому об’ємі і на такому професійному рівні представляє музику різних європейських країн від середньовіччя до класики – вокальну та інструментальну, церковну і світську, оперну та ораторійну.
Протягом минулих років фестиваль відвідали виконавці з Швеції, Швейцарії, Австрії, Німеччини, Великої Британії, Нідерландів, Чілі, США, Угорщини, Чехії, Словаччини, Польщі, Росії, Білорусі, України. Фахівці від давньої музики не лише виступають в концертах, але й надають консультації та проводять курси майстерності, що сприяє розвиткові історичного виконавства в Україні.
Неповторний мистецький світ фестивалю сформували його тематичні сесії останніх років – щоразу фестивальна програма вибудовувалась навколо основної ідеї, переважно пов'язаної з музичною культурою нашого реґіону. Протягом кількох минулих років Фестиваль Давньої Музики проходив під гаслами “Львів-750” (2006), “З часів Речі Посполитої” (2008), “З часів Гетьманщини” (2009), “Музичний Львів і спадщина Габсбурґів” (2010).
Наступний, Дев’ятий Фестиваль Давньої Музики у Львові (17.10.-29.10.2011) знову потішить своїх шанувальників перлинами музичної давнини. Цей фестиваль буде і дещо незвичним – присвячений одному-єдиному манускриптові, що зберігається у Львові, в Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка. Це Львівська лютнева табулатура – одна з найбільших і найцікавіших збірок такого типу в світі.
Незвичною є доля цього рукопису, сповнена несподіванок, подорожей, авантюр. Табулатура була створена головно у Кракові в 16 – на поч. 17 ст. і задокументувала появу нового, віртуозного стилю в європейському лютневому виконавстві. Згодом, з поступовим занепадом лютні, вона на кілька століть зникла з поля зору виконавців.
Збірка стала предметом докладного вивчення вже після її появи у Львові (1936 р.), а в повоєнний час – музичною легендою і настільною книгою для радянських музикантів 1960-70-хх рр., що відроджували ренесансове інструментальне виконавство, зокрема, гру на лютні. “Піратські” копії табулатури, незважаючи на обмеження і заборони, мандрували музичними шляхами світу – від Москви до Парижу і Базеля, від Кракова до Новосибірська.
“Слідами Львівської лютневої табулатури” – це музична мандрівка, в яку запрошує своїх слухачів Дев’ятий Фестиваль Давньої Музики у Львові, а пролягає вона через різні країни Європи 16-18 століть і відлунює в музичній культурі сучасності, бо надихала (і надихає) численних дослідників та виконавців на її вивчення та відтворення – як в оригінальній версії, так і в численних транскрипціях, аранжуваннях, перекладах (Лєві Шептовіцкого, Мирослава Скорика, Олега Кудряшова та ін.).
В концертах фестивалю прозвучить (у різних версіях) музика з Львівської табулатури, а також – з інших збірок тієї епохи. Гостями фестивалю стануть знамениті лютністи та інші фахівці з музики ренесансу і бароко – виконавці та науковці з Швеції, Швейцарії, Австрії, США, Ізраїлю, Польщі, України: ансамблі “Laude Novella” і “Starck Compagna”, лютністи Анна Ковальска, Антон Біруля, Олег Тімофєєв і Степан Тихоненко, клавесиністи Крістофер Стембрідж, Світлана Шабалтіна і Ольга Шадріна, музикознавці Ніна Герасимова-Персидська і Лєві Шептовіцкій.
Основу фестивальних програм складе вишукана і шляхетна музика 16-17 століть – “золотої доби” лютні, представлена найкращими українськими і закордонними виконавцями. Отож організатори фестивалю бажають слухачам зануритися в цей чарівний музичний світ і отримати високу насолоду від фестивальних концертів.
Крім концертів, протягом фестивалю можна буде відвідати виставку дитячого малюнку “Барви музики бароко” (Кав'ярня “Штука”), виставку нотних рукописів і стародруків з фондів Відділу стародруків Наукової бібліотеки ЛНУ ім. І. Франка, презентацію CD “Музика габсбурзького Львова”, створеного за “живими” записами минулорічного фестивалю, презентацію документального фільму про давню музику в Україні “Мрії про минуле” (реж. О. Тімофєєв, США), що минулого місяця здобув премію Вашинґтонського кінофестивалю “За найкращий повнометражний документальний фільм”.
Дев'ятий Фестиваль Давньої Музики у Львові буде проводитись у співпраці з Науковою бібліотекою Львівського національного університету ім. І. Франка, Ужгородським товариством давньої музики, Мистецьким об’єднанням “Дзиґа”, його проведення буде підтримано Львівською облдержадміністрацією, Львівською міською радою, Посольством Швеції в Україні (Київ), Польським Інститутом у Києві.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: