У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 10:51, 28 вересня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Олександр Антонюк: „На дорозі в Еммаус“ | Виставки

Олександр Антонюк: „На дорозі в Еммаус“ | Виставки thumbnail

30.09 - 23.10.2011

Галерея «ІCONART»

30 вересня, о 17.00 год в галереї сучасного сакрального мистецтва „ICONART“ відкривається виставка Олександра Антонюка „На дорозі в Еммаус“. У нашому місті це перша персональна виставка непересічного художника з Хмельницького. У живописі Антонюка гармонійно поєдналося індивідуальне розуміння християнської та глибоке усвідомлення юдейської традицій. Відтак тексти Старого завіту перетворюються на образи, з котрих формується розуміння художником вістки християнства.
Живописна манера Олександра Антонюка виразно індивідуальна – ні навчання на факультеті образотворчого мистецтва Прикарпатського університету ім. Стефаника, ані досвід життя у Берліні (де відбулось декілька персональних виставок художника) не вплинули ґрунтовно на творчу мову Антонюка – його живопис це свідчення особистісного пошуку, в котрому художник залишається сам на сам з дуже непростими темами.
Розвиваючи у своїй творчості теми християнства та юдаїзму, Олександр Антонюк не покликається на ту чи іншу традицію сакрального мистецтва, але намагається витворити власну візуальну мову, котрою „перекладає“ і коментує сакральні тексти. Ці полотна доволі далекі від „візантизму“, „неоґотики“ чи народної ікони.
Живопис Антонюка це безпосередній досвід читача сакральних текстів, котрий саме з текстів черпає натхнення до витворення власних візуальних образів. Можливо, саме тому в його полотнах так часто трапляються шрифтові композиції – сторінки священних книг світяться крізь зображення. Самотужки вивчаючи іврит, художник переносить цей досвід також у живопис. Така творчість, представивши знані, усталені образи у зовсім іншому світлі, виводить людину з узвичаєного стереотипу думання, дозволяє побачити давно відомі істини у зовсім новому світлі.
Релігійний живопис Антонюка далекий від церковного мистецтва, - тут немає промовистого покликання на традицію, немає доступної для всіх візуальної мови. Натомість тут присутня інтимна розмова про найдорожче. Майже сповідь, незавершена історія власного шляху і власного пошуку. Саме звідси й назва виставки: „На дорозі в Еммаус“ - згадка про євангельську історію, про учнів, що подорожували разом з воскреслим Христом, однак довго не могли впізнати Його.

Виставку Олександра Антонюка „На дорозі в Еммаус“ можна відвідати з 30 вересня до 23 жовтня у галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» за адресою: м. Львів, вул. Вірменська 26, з 12 до 19 год. щоденно, крім понеділка.

Маркіян ФілевичВарто прочитати:


 

ПогодаОстанні додані події

Russian women’s core relationship thinkingRussian women’s core relationship thinking
Russian women’s core relationship thinking Everybody knows exactly just what socia...
Board of directors portals instructions the TaleBoard of directors portals instructions the Tale
With terms connected through the ground, and here is certain certainly straightforward pr...

Сьогодні

Найцікавіші

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментарі


Варто переглянути


Варто прочитати: