У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 14:53, 29 Вересня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Як правильно підібрати термобілизну, фліс та куртку

Як правильно підібрати термобілизну, фліс та куртку thumbnail

Для того, щоб почуватися комфортно, коли Ви відпочиваєте або займаєтеся спортом на природі, необхідно знайти правильний баланс між кліматичними умовами та рівнем Вашої активності. Правильно обравши одяг, та вдало поєднавши його різні шари, Ви забезпечите себе відчуттям комфорту і зможете запобігти навіть небезпеці Вашому здоров'ю.

Пошарова концепція

Концепція поєднання різних шарів одягу в один цілісний комплект підійде для будь-якого виду спорту та активного відпочинку на природі. Ціль такої технології полягає в підтримці постійної температури тіла незалежно від рівня активності (скелелазіння, піший похід або відпочинок біля багаття) або навколишніх умов (дощ, вітер або сніг).

Зазвичай в технології поєднання декількох шарів одягу застосовується три шари:
- внутрішній (нижній) — той, що відводить вологу від тіла;
- середній шар - утеплюючий;
- зовнішній - волого - вітрозахисний шар.

Основним принципом цього способу є те, що Ви з легкістю зможете регулювати рівень свого комфорту залежно від погодніх умов та власного самопочуття. Ви можете знімати зайві шари одягу коли організм перегрівається та додавати їх при охолодженні організму.
Досить довгий час пошарова концепція була найоптимальнішим варіантом для спортсменів та туристів. Однак зараз з'явився ще один варіант - використовувати одяг в стилі soft-shell. Цей високотехнологічний одяг поєднує в собі функції як верхнього так і теплоізолюючого шару. Крім того, він володіє кращими дихаючими властивостями.

Розглянемо детальніше кожен з шарів та його функціональне призначення:

Базовий шар.
Основною функцією базового шару одягу є вологовідведення. Він відіграє найважливішу роль у регулюванні температури тіла. Зазвичай, якщо йдучи на прогулянку чи пробіжку, Ви одягнете бавовняну футболку та куртку-дощовик, і якщо подібний комплект захистить Вас від дощу, то з часом Ви спітнієте і почнете відчувати холод. Адже бавовна, ввібравши випари тіла, утримує вологу, що охолоджує організм. Тому для базового шару доцільно використовувати синтетичні вологовідвідні тканини з поліестеру, такі як Polartec Powerdry і Coolmax. Вони дуже ефективно відводять вологу від шкіри. Не нагромаджуючи випарів, подібні матеріали розподіляють їх по своїй зовнішній поверхні, звідки волога легко випаровується. В результаті цього Ви почуватиметеся абсолютно комфортно. Термобілизна, що може використовуватися в якості базового шару, зазвичай виготовляється в кількох варіантах (легка, середня і тепла), аби надати можливіст обрати варіант, який підійде саме Вам. Дуже важливо, щоб білизна облягала тіло і знаходилася в щільному контакті з шкірою, для забезпечення найкращого вологовідведення, але не повинна бути тісною то обмежувати рухи.

Середній шар.
Основним завданням цього шару одягу є теплоізоляція Він допомагає зберігати тепло, утримуючи прошарок повітря поряд з вашим тілом. Куртка, жилет і штани з флісу – ось хороші приклади виробів для середнього шару одягу під час занять спортом та активного відпочинку на природі. Такий одяг не лише утримує тепле повітря - волокна тканин з поліестеру також відводять вологу. Також хорошими утеплюючими матеріалами є шерсть та пух. Але на відміну від синтетичних матеріалів вони можуть накопичувати надлишкову вологу. Такі види флісa як Polartec і утеплювачі як Thinsulate забезпечують теплоізоляцію при мінімальній вазі для різних умов. Для екстремально низьких температур чудовим утеплювачем залишається пух, однак його слід використовувати лише в суху погоду.
При серйозних фізичних навантаженнях (наприклад, для велосипедного спорту або бігу) рекомендується використовувати легкі види флісу, такі як Polartec Micro, щоб уникнути перегрівання. Для холодніших умов варто використовувати вироби з товстішого флісу – такого як Polartec 200, Polartec 300 або Polartec Thermal Pro. Також для середнього шару підійде одяг з матеріалів з вітрозахисними мембранами – Gore Windstopper і Polartec Windbloc.

Зовнішній шар – захист від негоди.
Завданням зовнішього шару є захист Вас від вітру, дощу та снігу. Цей одяг повинен мати спеціальну конструкцію (пошив та тип матеріалу) для того щоб утримувати тепло, при цьому не перешкоджаючи випарам виходити назовні. Без належної вентиляції волога не зможе випаровуватися, тож конденсат накопичуватиметься на внутрішній поверхні зовнішнього шару.
Для будь-яких видів активності необхідно, щоб верхній одяг мав хороші дихаючі властивості та гарну вентиляцію. Окрім того, верхній одяг має бути достатньо просторим, щоб під нього можна було одягати інші шари одягу і щоб він не стримував рухів.
Для зовнішнього шару чудово підійдуть тканини з вологозахисними просоченнями або мембранами, які виступають як бар'єр для вітру і вологи.
Найбільш популярними є наступні варіанти матеріалів для зовнішнього шару:
Вологозахисні/Дихаючі – тканини такого типу підходять практично для будь-яких видів активності і для будь-якої погоди. До прикладу ось такі мембранні матеріали як Gore-tex, Dermizax, Marmot Membrain.
Вологозахисні/Недихаючі – зазвичай це тканини з міцного нейлону з поліуретановим просоченням, які володіють вітро- вологозахисними властивостями. Цей варіант добре підійде для вологих умов і невеликих фізичних навантажень.
Вологовідштовхуючі /Дихаючі – це матеріали для дихаючого зовнішнього шару, які підійдуть для помірних кліматичних умов, невеликих опадів та високого рівня фізичної активності. Зазвичай вони виконані з тканин щільного плетіння, яке затримує вітер і оброблені спеціальним вологовідштовхуючим просоченням (DWR) зовні.
Інколи в якості зовнішнього шару використовують одяг, що утеплює. В такому випадку цей одяг дуже добре підійде для дуже холодних умов, але водночас це знижує багатофункціональність і можливість використання в широкому діапазоні температур і умов.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: