У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 12:44, 13 Жовтня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

“Кабінетна” зустріч з Іваном Лучуком (ЛуГоСад)

“Кабінетна” зустріч з Іваном Лучуком (ЛуГоСад) thumbnail

13.10.2011 (четвер)
18.00

Кав’ярня-книгарня «Кабінет»

МО "Дзиґа" представляє Літературні зустрічі у кав'ярні-книгарні "Кабінет" (Львів, вул. Винниченка, 12)

ДивоовиД ЛуГоСаду
Іван Лучук про серію видань "ЛуГоСад", у якій побачили світ

1. ЛУГОСАД. Матеріали до біобібліографії
/ Упорядник Н. Кафка. – книга – Богдан, 2011. – 816 с. – Серія «ЛУГОСАД».

ЛУГОСАД займає виняткове місце в українському літературному процесі вже протягом чверті століття. Позиціонуючи себе як явище марґінальне, лугосадівці насправді потрапили до фарватеру літературного процесу зміни епох, створивши прецедент поетичного угруповання із власною естетикою та літературно­мистецькою ідеологією, із власним канонічним корпусом поетичних текстів. У виданні представлено матеріали про літературний гурт ЛУГОСАД. Наведено бібліографічний опис публікацій, що стосуються творчості та діяльності лугосадівців. Статті, хроніка, епістолярій, мемуаристика, документи, іконографія тощо витворюють доволі вичерпне уявлення про ЛУГОСАД, про його місце в літературному процесі, в історії літератури.

2. Лучук, Іван. Дикі думи: не-поезія.
– Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2011. – 816 с. – Серія «ЛУГОСАД».

У книзі Івана Лучука «Дикі думи» співіснують різноманітні не-поетичні (тобто писані прозою) тексти: статті, есеї, ремарки, рецензії, роздуми, імпресії, ба навіть роман. Усі ці тексти поєднує наскрізне авторове світовідчуття, виплекане та наснажене філологічним первнем. Літературознавство, мовознавство, культурологія, письменницька критика та художня проза спокійно уживаються під одним дахом, адже живляться одним духом.

3. Лучук, Іван. Літературний джаз.
– Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2011. – 336 с. – Серія «ЛУГОСАД».

До книжки увійшла есеїстика й літературна критика Івана Лучука, опублікована у 2007–2008
роках у «Львівській газеті» та «Новому погляді». Центральний розділ складають передмови та післямови до різноманітних видань, написані упродовж більш ніж двадцятиліття. Побудова книжки та самі тексти витримані в авторському «джазовому» ключі, якому притаманна організована імпровізація. Додатками слугують низка рецензій, два інтерв’ю як підвид літературної критики, а теж автобіографія.

4. Лучук, Іван. Дочка Агасфера: поезія.
– Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2011. – 208 с. – Серія «ЛУГОСАД».

До книги «Дочка Агасфера» увійшла значна частина поетичних творів Івана Лучука, створених від початку 80-х років минулого століття до 2005 року включно. «Звичайні» вірші, сонетії, паліндромони, фігурні та дитячі вірші, тріолети, лімерики та поемки витворюють доволі вичерпну картину творчого доробку сучасного українського поета. Ґрунтовна бібліографія й алфавітний покажчик творів дозволять зацікавленим легше зорієнтуватися в поетичному лабіринті Івана Лучука.

5. Гончар, Назар. Зібрані твори
/ Упорядник І. Лучук. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2011. – 544 с. – Серія «ЛУГОСАД».

До видання входять зібрані твори Назара Гончара (1964–2009), видатного поета, есеїста, перекладача, перформера. Вичерпно подано його поетичні збірки, вірші поза збірками, твори для дітей, поетичні переклади, прозу й есеїстику, начерки й колажі. Видання доповнюють інтерв’ю з поетом, вибрана бібліографія публікацій, алфавітний покажчик його друкованих поетичних творів, багата іконографія.
а також про власні авторські антології:

Лучук І. Історія світової поезії.
– Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010. – 672 с. – Серія «Дивоовид».

«Історія світової поезії» може використовуватись у якості спеціалізованого підручника (із хрестоматією) для курсу світової (зарубіжної) літератури як у загальноосвітній, так і у вищій школі. Вона є оригінальним доповненням до вже існуючих підручників і хрестоматій. Головну увагу в книжці приділено саме поезії (усім видам поетичної творчості) від найдавніших часів до сьогодення у всьому просторі існування людської цивілізації. Це видання інформативного плану, насичене необхідним фактичним матеріалом про епохи, явища, постаті світового поетичного розвитку.

Зелені очі. 1001 вірш: Інша антологія української поезії для дітей
/ Упоряд., передм., довідки про авт. І. Лучука. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010. – 584 с. – Серія «Дивоовид».

«Зелені очі» є своєрідним продовженням антології української поезії для дітей «Зелене Око». Під однією обкладинкою тут зібрано і хрестоматійні вірші, відомі більшості читачів, і досьогочас маловідомі твори. Тисяча й один дитячий текст витворює іншу панораму українського віршування для дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку. Із такої значної кількості творів кожен може вибрати й облюбувати новий власний комплект віршів на свій смак.

Кошеня в кишені: Антологія сербської поезії для дітей у переспівах Оксани Сенатович
/ Упоряд., передм. І. Лучука. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010. – 176 с. – Серія «Дивоовид».

До антології сербської поезії для дітей у переспівах Оксани Сенатович «Кошеня в кишені» увійшли вірші сербських поетів, написані за більш ніж півтора століття, а також деякі зразки дитячого фольклору. Вірші, написані ще в першій половині позаминулого століття, стоять поряд із віршами, написаними під кінець століття минулого. Ця антологія відкриває для допитливих читачів дивосвіт дитячої поезії Сербії.

Ластівка з Лужиці: Антологія серболужицької поезії для дітей у переспівах Володимира
Лучука / Упоряд. І. Лучука, Т. Лучука; передм. Т. Лучука; післям. І. Лучука. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010. – 176 с. – Серія «Дивоовид».

До антології серболужицької поезії для дітей у переспівах Володимира Лучука «Ластівка з Лужиці» увійшли вірші серболужицьких поетів, написані за більш ніж півтора століття, а також деякі зразки дитячого фольклору. Лужицькі серби мають дві літературні мови – верхньолужицьку та нижньолужицьку, з яких і здійснювалися переспіви. Ця антологія відкриває для допитливих читачів дивосвіт дитячої поезії найменшого слов’янського народу – лужичан, дарує їм своєрідну мандрівку до Лужиці.

У сузір’ї Рака: Антологія української паліндромії
/ Упоряд. М. Мірошниченка, І. Лучука;передм. І. Лучука, післям. М. Мірошниченка. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2011. – 432 с. – Серія «Дивоовид».
До антології входять паліндромні твори українських авторів. Головна властивість паліндромів полягає в тому, що вони читаються однаково і від початку до кінця, і від кінця до початку. В українській паліндромії існує практичне і теоретичне розрізнення термінів паліндром і паліндромон.
Паліндром – це віршовий рядок-рак, а паліндромон – віршовий суцільний текст-рак. Тематичний реєстр паліндромії вібрує від низин до вершин, від гумористики до профетики, від сміху до кабали, від прямолінійності до філософування. Паліндромію зараховують до візуального мистецтва, адже її сенс розкривається перш за все через зорове сприйняття. Досконалі паліндромні твори є найфіліґраннішою літературою.
Про видання, які готуються до виходу в світ, про ЛуГоСад як незавершений проект і більше - під час зустрічі!Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: