У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 16:25, 21 Жовтня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

У клубі «Ч/Б. 5х5» фільм братів Дарденн “Хлопчик на велосипеді”

У клубі «Ч/Б. 5х5» фільм братів Дарденн “Хлопчик на велосипеді” thumbnail

25.10.2011 (вівторок)
18.30

Кафе Фотоклуб “Ч/Б.5х5?

Мистецьке об'єднання «Дзиґа» та "Кіноклуб Олега Яськіва" запрошують на  фільм братів Дарденн “Хлопчик на велосипеді” (Бельгія - 2011)

25 жовтня, вівторок, о 18.30 у клубі «Ч/Б. 5х5», що на розі вул. бр. Рогатинців та пл. Коліївщини, відбудеться перегляд фільму видатних бельгійських кінорежисерів братів Дарденн “Хлопчик на велосипеді”. Стрічка є володарем гран-Прі Канського кінофестивалю.
"Фільми братів Дарденн виправдовують існування кінематографу. Вони настільки чисті за своєю природою, ненав’язливі у непохитній моралі, що просто невразливі для критики.
Їм не можна закинути надмірного естетизму, бо його дійсно немає. Їх не можна звинуватити у театральності, бо гра акторів майже «непрофесійна». Їм не можна дорікнути ідеологічністю, бо у їхніх фільмах немає жодної ідеології, окрім любові. У той же час ці фільми позбавлені релігійної нав’язливості, бо є чистим втіленням думки, що «Бог посеред нас». І звичайно, ніяких спецефектів, супергероїв та випещених красунь – тобто всього, що взагалі вбиває кіно як мистецтво думання.
Зате у кожному фільмі братів Дарденн присутнє добро. Невимовлене, але відчутне у кожному вчинку, у кожному погляді. Його небагато, як і житті. Але все ж можна знайти, якщо бути уважним. Брати Дарденн допомагають віднайти добро довкола себе. Вони нагадують, що світ поділяється не за ознаками матеріального добробуту, а за кількістю присутнього у ньому добра. Тому «їхня Європа» несподівано інша для нас, звиклих до власних розчарувань та віддалених ілюзій. Вона підозріло схожа до Батьківщини, навіть до рідного міста чи вулиці з дитинства. Бо в ній так само мало добра, і в ній так само важко залишатись добрим.
Те, що не все ще втрачено у Європі, свідчить величезний успіх усіх (!) фільмів братів Дарденн серед інтелектуалів та рекордна кількість найпрестижніших кінонагород (зокрема, 2 (!) Золоті Пальмові Гілки Канн). Те, що ми також маємо шанс, свідчить наша любов до цих режисерів та хвилююче очікування кожного нового фільму. Що ще вони розкажуть нам про Європу, що ще вони розкажуть нам про нас…
Нарешті, дочекалися. На щастя, знову маленький шедевр. На радість, матимемо нагоду подивитись його разом… і віднайти ще одну координату добра.".Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: