У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 15:33, 14 листопадаа, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Проект “Від Романа до Йордана”

Проект “Від Романа до Йордана” thumbnail

У різдвяні пакунки – мистецькі подарунки! У Львові молоді митці творять різдвяне свято спільно з неповносправною молоддю.
Різдво у Львові – одне з найшанованіших свят, тут збереглись давні українські традиції його святкування. Завжди радісним різдвяним звичаєм був обмін подарунками. Кому ж не приємно їх отримувати? А ще більша втіха – їх дарувати!
У Львові розпочинається мистецький проект-марафон «Від Романа до Йордана»! Восьмеро львівських митців презентують львів’янам і гостям міста авторські автентичні різдвяні подарунки, що виконані спільно із неповносправною молоддю. Гасло свята – «У різдвяні пакунки – мистецькі подарунки!».
Кожен з митців вкладає у свої роботи власні стиль та манеру, а також настрій Різдвяних Свят. Остап Лозинський та Уляна Нищук-Борисяк презентують ікону на склі, Оля Кравченко – сучасну ікону на дошці, Ольга Пильник – кераміку, Ярослава Ткачук – текстиль, Євгенія Рябчун – іграшку, Мар’ян Пиріг – цікаві подарунки. До проекту долучились ще багато інших митців, які презентують мистецтво як подарунок доступний кожному. Зокрема, до виготовлення різдвяних дарунків залучено молодь з особливими потребами.
В нашій країні щороку зростає кількість людей з особливими потребами: на сьогоднішній день приблизно 10% від загальної кількості населення України – неповносправні особи, 6% із них – це люди з вадами інтелектуального розвитку. В суспільстві досі наявні залишки радянської ментальності, які характеризуються сприйняттям будь-якого відхилення від норми за аномалію. Такий стан речей породжує ізольованість від суспільства людей з особливими потребами, стигматизацію, творення надлишкових соціальних поділів. Львів є містом неординарної прогресивності і конструктивності, свідомої ментальності, тому даний мистецький проект, ? вважають організатори, ? стане вагомим кроком до якісної соціалізації поміж неповносправними особами і широкою громадськістю.

Мета проекту: А) популяризувати та зробити доступними твори львівських митців; B) долучити до роботи неповносправних осіб, актуалізувати проблему їх соціалізації; C) підтримати особливий гарний настрій Різдва, як для львів’ян так і для гостей міста.
Партнери проекту: МО «Дзиґа», МБФ «Карітас України», Національний Музей у Львові

В проведенні проекту "Від Романа до Йордана" заплановано різноманітні події ? виставки, майстер-класи, різдвяна ярмарка, цікаві акції в галереях та кав’ярнях Львова, а також цього року ми презентуватимемо святковий настрій у Києві та Чернівцях!
Протягом трьох днів ? 15, 16 і 17 листопада ? восьмеро львівських митців (Оля Пильник, Остап Лозинський, Мар’ян Пиріг, Оля Кравченко, Євгенія Рябчун, Уляна Нищук-Борисяк, Ярослава Ткачук, Уляна Томкевич) разом з учасниками проекту «Мережа Центрів соціальної реабілітації для людей з особливими потребами» Карітасу України творитимуть на спільних майстер-класах у Львівському Національному музеї різдвяні подарунки і картини. Процес співпраці буде задокументований на відео і фото світлинах від Юрка Салабая та Андрія Артима.

Згодом мистецькі подарунки можна буде знайти:

з 1 грудня по 10 січня у кав’ярні «Світ кави» (м. Львів, пл. Катедральна, 6);
з 6 грудня по 20 січня у кав’ярні «Старі Мури» (м. Львів, вул. Сербська, 5);
з 8 грудня – галерея «Світ Арт» (м. Чернівці, ……)
з 12 грудня по 10 січня – на різдвяному ярмарку (м. Львів, проспект Свободи);
з 13 грудня по 24 січня проект «Разом» у співпраці з міжнародним благодійним фондом «Карітас України» (м. Львів, вул. Вірменська, 35, «Квартира 35»);
з 17 грудня – галерея «Коло Заспи» (м. Київ, ……).

13 грудня в рамках різдвяного проекту «Від Романа до Йордана» відбудеться урочиста презентація виконаних спільно з неповносправною молоддю творів, також фото і відео документація майстер-класів у арт-кав’ярні «Квартира 35» (Львів, вул. Вірменська, 35, «Квартира 35»). Всі твори будуть доступні для придбання до 24 січня 2012 року.
Закриття проекту планується на 24 січня в Етноклубі в «Дзизі» – оглянемо слайд шоу світлин з усіх проведених акцій проекту «Від Романа до Йордана» та заколядуємо з найкращими львівськими гуртами!
Організатори сподіваються, що цьогорічний проект "Від Романа до Йордана" стане традиційним у місті і неодмінно буде ще однією невід’ємною частинкою різдвяного настрою у Львові.

*можливі корективи у програмі – за детальнішою інформацією спостерігайте на сайті МО «Дзиґа» www. dzyga.comВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: