У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 17:40, 4 Грудня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Музичний перформенс “12 за Коффлером”

Музичний перформенс “12 за Коффлером” thumbnail

10.12.2011 (субота)
12.00

Арт-кав’ярня «Квартира 35»

Передбачає виконання перегрупованого у 12 частин опусу №9 Ю. Коффлера 12-ма піаністами, що симфолізує універсальність, чіткість і гнучкість розробленої Шенбергом і популяризованої Коффлером системи. Кожен із виконавців презентує свій власний погляд як на інтерпретацію конкретного твору так і загалом на творчість композитора. Зібравши разом ці 12 поглядів спробуємо реконструювати музичний портрет Юзефа Коффлера.
Музичний перформенс “12 за Коффлером” приурочений 115-тій річниці від дня народження Юзефа Коффлера.

Юзеф Коффлер (1896 - 1944?) — польсько-український композитор єврейського походження, що першим (і чи не єдиним) у тодішній Польщі почав пропагувати новітні композиторські техніки, а зокрема додекафонію. Саме додекафонія (дванадцятитонова система створена Арнольдом Шенберґом) стала однією із чільних технік у композиторській практиці ХХ ст.
У 1927 Юзеф Коффлер пише “15 варіацій на дванадцятитонову серію”. Цей твір є одним із найвагоміших у доробку Коффлера і певною мірою визначальним для подальшої творчості композитора.
Після повернення із Відня, де Юзеф Коффлер особисто знайомиться з представниками нововіденської школи (Арнольд Шенберґ, Альбан Берґ, Антон Веберн), композитор починає вести курси лекцій з атональної композиції.
Найзнаменитішим серед слухачів цих курсів є один із очільників европейського аванґарду - Роман Гаубеншток-Раматі.
Попри визнання і широке зацікавлення творчістю Юзефа Коффлера в Західній Европі в Україні він залишається зовсім невідомим.

Куратор проекту: Остап МанулякВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: