У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 11:41, 4 Грудня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка фотографії “Перлини дерев’яної сакральної архітектури” Сергія Тиса.

Виставка фотографії “Перлини дерев’яної сакральної архітектури” Сергія Тиса. thumbnail

14.12.2011 – 10.01.2012

Галерея “ЯРОВІТ”
вул. Героїв УПА, 72 (в минулому Тургенєва, 72)

у приміщенні офісного центру “Концерну Галнафтогаз”проходитиме виставка фотографії “Перлини дерев’яної сакральної архітектури” Сергія ТИСА.
Лікар-психіатр Тис Сергій Миколайович народився в 1961р. в Стрию.
Вперше почав фотографувати подарованим батьком, теж до речі лікарем-психіатром, ФЕДом-3,коли йому було 14 років. З того часу перший апарат зберігся в робочому стані. Крім нього ще були "Любитель" з кадром 6 на 6, Зеніт ЕТ, але справжнє захоплення фотографією прийшло з цифровим Соні DSC-H1 , який разом з комп’ютером дав дуже широкі можливості фотоекспериментах. Звичайно , дуже цікаво було проводити час з друзями за фотозбільшувачем та ванночками з реактивами, а скільки хімічних реакцій потрібно було провести, щоб з'явилось кольорове зображення на слайдовій плівці. На даний час користується Нікон D 200 з об’єктивом Нікон 18-200. Коло інтересів достатньо широке, фотографує архітектуру, визначні місця , відомих людей, макро, останнім часом зацікавився дерев’яними храмами Львівщини. Разом з дружиною та дітьми об’їздили половину України. Дочка з дружиною часто служать моделями, а син допомагає обробляти фотографії на комп’ютері та освоювати нову техніку. Ще дуже любить фіксувати моменти життя дикої живої природи, квіти, комахи, в макрорежимі. Всі ці прекрасні творіння матінки-природи настільки дивовижні, що створюють в нашому житті атмосферу свята, чуда, нереальності і хочеться ,щоб і інші люди доторкнулися до них.
Щоб розширити можливості постійно читає фотожурнали , літературу з Інтернету, займається самовдосконаленням. Працює лікарем в Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні. Друкувався у фотоальбомі “Українська Світлина” (2-й випуск) “Професіонали і аматори” за 2010 рік.
Теми духовності, церкви у всі часи хвилювали людство і знаходили своє втілення в літературі, музиці, в образотворчому мистецтві.
В останні десятиліття у нас в країні ця тема була виключена з офіційних та художніх структур. Незважаючи на це, народ в Галичині залишався з Богом у всі часи, весь спосіб життя галичан був органічно пронизаний духовністю, шанобливим відношенням до релігії.
Природньо, звернення художника до такої делікатної теми вимагає відповідно такої ж делікатності і інтелігентності. Пан Сергій скромний, обов’язковий інтелігент, представник свого народу, обрав тему релігії, церкви цілком обґрунтовано і досконало доніс за допомогою художньої фотографії до глядача. Ця якість органічно пов’язана з його професією - Лікар з великої букви. Представлена наявна експозиція складає незначну частину фоторобіт пана Тиса, розповідаючи про духовну велич народу Галичини. Автор обережно, можна сказати трепетно, підійшов до багатогранності показу дерев'яної церковної архітектури. В колекції немає ні одного подібного на інший храму. Архітектура всіх дерев'яних церков велична і істинно різноманітна і автор, відчуваючи цю єдність різноманіття, показує в своїх яскравих роботах її досконалість, оскільки чітко проглядається духовний зв'язок світогляду автора з сонмом показаних храмів.
Всі храми органічно пов’язані з ландшафтними особливостями тої місцевості, де вони зведені. Показані і релігійні ансамблі і окремі будівлі, фрагменти храмів і їх інтер’єри (іконостаси).
Індивідуальною рисою фотомайстра являється вміле і точне використання сучасної фототехніки, автор уникає ординарної красивості у своїх фотороботах, відмінно користується вмілим кадруванням, побудовою композиції кадру. Зимові знимки, включаючи пейзажі просто зачаровують, підкреслюючи ще раз усесторонній фототалант художника.
Існуюче визначення, що архітектура - це застигла музика і, коли дивишся на це творіння рук людських, виникають в уяві акорди величної музики Баха і вас охоплює хвиля духовності, радості спілкування з Богом.
Пан Сергій, нехай ваші художні твори дарять добро, духовність мислення і радість людям.
Виставка робіт фотомайстра пана Сергія Тиса набуває яскравого звучання і гідна широкого показу у Галичині і в Україні.

Склав Є. Фролов – перший (в історії львівської фотографії) переможець першого конкурсу діапозитивів у 1974 році.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: