У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 17:02, 14 Грудня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка “За тінню золота” | Виставка

Виставка “За тінню золота” | Виставка thumbnail

18.12.2011 (неділя)
13.00

Галерея «ІCONART»

18 грудня о 13.00 в галереї ICONART відкривається виставка "За тінню золота" київських художників Ольги Ковтун та Андрія Коваленка, які є представниками відомої школи монументального живопису і храмової культури художника Миколи Андрійовича Стороженка. Цьогорічна виставка представляє найновіші творчі здобутки цих непересічних молодих майстрів. Вже не вперше художники тішать львів'ян представленням своїх цікавих та глибоких пошуків у царині живопису: живопису, котрий віднаходить себе на межі давнього та сучасного; живопису, котрий актуалізує вічні теми у здавалося б знайомих і разом з тим таких несподіваних формах.
Традиційна іконографія та усталена символіка отримують в творах художників нове звучання не стільки через представлення динамічних форм та кольорів, скільки через зміну сприйняття – лики, постаті і рухи неможливо осягнути вповні, адже вони приховують у собі загадку, недомовленість, невисловлену таємницю. Тому темні та золоті фони картин не варто сприймати як просто тло, це швидше завіса, котра ховає за собою незвідане. Саме з цієї точки можна зрозуміти також назву виставки “За тінню золота”: золото, мов ще одна тінь, додає неперевершеного звучання у розумінні зображуваної форми, а разом з тим ховає її, додаючи таємничості, незвіданості. Відтворювати обриси цієї таємниці – завдання глядача, котрий, вподібнюючись до художника, у кольорових формах дошукується образів та знаків.
Візуальна мова барокового мистецтва часто оперує не лаконічною системою мінімальних знаків, а розгалуженою, багатою у своїх деталях, мовою алегорії. І разом з тим барокові алегорії мистецтва Ольги Ковтун та Андрія Коваленка не варто сприймати як деталізовані «історії». Алегорія тут не стільки епохальна оповідь-представлення якоїсь однієї теми, скільки множинність її інтерпретацій. Такий образ можна сприймати у різних вимірах – як національний епос, релігійну традицію чи історичну цитату, або ж зовсім навпаки – візуальний образ представляється як інтимна особиста оповідь…
У світлі барокового сприйняття один і той сам образ спонукає різні, часом абсолютно протилежні інтерпретації. Пропонувати візуальну форму бароко в контексті сучасного мистецького процесу аж ніяк не означає заперечувати дійсність й ховатись у декораціях минулих епох. Барокове сприйняття сьогодні - це ствердження множинності інтерпретацій представлюваного об’єкта.
Виставку «За тінню золота» Ольги Ковтун та Андрія Коваленка можна відвідати з 18 грудня до 15 січня у Галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» за адресою: м. Львів, вул. Вірменська 26,  з 12 до 19 год. щоденно, крім понеділка.

Маркіян ФілевичВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: