У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 16:54, 8 Лютого, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

У галереї «Леміш» скульптор Василь Ярич провів майстер-клас з ліпки для дітей

У галереї «Леміш» скульптор Василь Ярич провів майстер-клас з ліпки для дітей thumbnail

7 лютого у львівській галереї «Леміш» відомий український скульптор, один з авторів пам’ятника Королю Данилу у Львові Василь Ярич для маленьких львів’ян провів майстер-клас з ліпки.
Перед кожним із дванадцяти хлопчиків і дівчаток віком від 5 до 10 років лежав шматок глини. Хтось відразу його випробовував: м’яв пальцями, штрикав інструментами, хтось уважно слухав «педагога».
«Кусок глини – це вже і є скульптура. Тепер дивіться (починає ліпити), я хочу вам показати, що будь-яка форма може бути в скульптурі. Глина – найкращий матеріал взагалі. Пластилін дуже важкий, він потребує, щоб його спочатку розігріли. З глиною такого нема, з неї відразу можна щось ліпити», - сказав Василь Ярич, пояснюючи, що, коли людина планує ліпити більшу роботу, то її варто робити з каркасом.

lemish-master-class-Yarych-Vasyl_117s_HBR
«Думайте, що ви хочете ліпити: чи портрет, чи дерево, чи квіти. Є відповідні інструменти – шкобачки, коли треба виліпити фактуру інструменти необхідні. Збоку можна зрізати і додавати на гору. Старайтеся тримати одну форму, щоб був інтерес. Намагайтеся працювати двома руками. За годину ваша скульптура має вийти, бо за цей час глина почне підсихати, і ви вже не зможете так працювати, як спочатку», - давав поради скульптор.
За столиками для дітей – «кипіла» робота, маленьким творцям було цікаво працювати з глиною, частині дітей сподобалося ліпити вежу: в кожного вона виходила своя. «У мене на вежі буде пташка», «а я глечика ліплю», «а я коника», «у мене буде песик», «а це - дерево» - ділилися своїми заготовками діти.

lemish-master-class-Yarych-Vasyl_037a_HBR
Скульптор Василь Ярич давав порадив, хвалив роботи, а також працював над своїм творінням. «А у вас людина з відкритим ротом», - зауважила маленька майстриня. «Вона говорить», - відповів скульптор. «В неї очі заплющені». «Вона ще й думає…»
Дехто зробив свою глиняну композицію швидше за інших; хтось до останнього виліплював форму, яка йому буде до вподоби; у когось – звичайна форма перетворювалась на фантазійний глечик чи квітку. Загалом – робота з глиною хлопчикам і дівчаткам сподобалась, про що вони розповіли батькам, які були поруч.
Майстер-клас для дітей проходив у межах виставки трьох відомих львівських майстрів – художників Бориса Буряка, Михайла Демцю та скульптора Василя Ярича, що зараз триває у галереї «Леміш».
Нагадаємо, що 31 січня відомий художник Борис Буряк для маленьких львів’ян віком від 5 до 12 років провів майстер-клас з живопису «Як працювати з олійними фарбами».

lemish-master-class-Yarych-Vasyl_025s_HBR
Ще один майстер-клас із живопису пройде 14 лютого о 16.00, його вестиме знаний художник Михайло Демцю.
Не обминула увагою галерея дорослу аудиторію. Для них - 11 лютого о 18.00 відбудеться творча зустріч із художниками Борисом Буряком, Михайлом Демцю та скульптором Василем Яричем. Запрошуємо усіх охочих!Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: