У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:17, 20 Лютого, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка Олі Ноженко “Сад Гетсиманський”.

Виставка Олі Ноженко  “Сад Гетсиманський”. thumbnail

21.02.2012
18.00

Галерея «ІCONART»

21 лютого о 18.00 в галереї ICONART відкривається виставка Олі Ноженко під назвою "Сад Гетсиманський".
Ольга Ноженко в соціальному вимірі належить до упосліджених світу цього. Її життя від народження сповнене такого роду труднощами і завданнями, з якими не зустрічається пересічна особа. Разом із тим, вона належить до кола «вибраних», які покликані зупинити на своїй дорозі не одного подорожнього; які змушують не припиняти пошуку і весь час запитувати себе самого про найголовніше.
Львівська іконописиця Іванка Крипякевич-Димид про роботи автора: «Творчість Олі пронизана чаром нерукотворності. Пригадую вислів світлої пам’яті Євгена Лисика: «Ходжу по виставках і бачу тонни фарби». Про Олю такого не скажеш. І це не тільки тому, що вона ощадно, я би навіть сказала сакрально, відноситься до матеріалу. Є щось таке в її роботах (присутність світла?), що хочеться приглядатися до них, смакувати. Спочатку вражає загальна композиція, колорит, деталі. Потім починаєш застановлятися: а як це зроблено? Зникає відчуття паперу, фарби, олівця. Залишається: вираз очей, шовкові кучері Христа, важкі складки одягу, зморшкуваті як яблука лиця старців.»
«Пояснювати мотивацію і способи її малювання виключно психологічними чи побутовими обставинами є не цілком коректно. Бо чи можна вважати сильний «внутрішній голос» наслідком недуги? І чи індивідуальний шлях Прозріння в справжньому містичному сенсі повинен підчинятися якимсь єдиним правилам поведінки людини?... Мисткинею «рухає» фанатична відданість християнським істинам, і виражаючи в цих питаннях свою моральну позицію, вона розширює діапазон засобів. При цьому зберігається роль містичного Світла, яке для Ольги Ноженко залишається більш ніж символічним. Це один із важливих ідентифікатів творчої унікальності цієї авторки, зарядженої глибинними проявами Духу», – рефлексує мистецтвознавець Роман Яців
Виставку Олі Ноженко "Сад Гетсиманський" можна відвідати з 21 лютого до 4 березня у галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» за адресою: м. Львів, вул. Вірменська 26,  з 12 до 19 год. щоденно, крім понеділка.

Софія Палюх

Коротка довідка:

Ноженко Ольга народилася 26 жовтня 1982 р. у Києві. В пологовому будинку мати-одиначка відмовилася від дитини. Інвалід 2-ї групи з дитинства (діагноз – олігофренія в стадії дебільності, важкі вади зору).
Перші 5 років – дитячий будинок „Берізка” м. Києва, далі – переїзд до дитячого будинку №1 м. Львова.
1991-го дівчинка розпочала навчання у Добромильській спеціальній школі-інтернаті для дітей з вадами розумового розвитку (Старосамбірщина), де виявила здібності до малювання.
2003-го року, по закінченні школи переїздить до Буківського дитячого будинку-інтернату (Старосамбірщина), де проживає дотепер. Родичів не має. Вільний час посвячує малюванню, основна тематика творів – сакральна.
Дівчина ніколи не брала уроків живопису чи рисунку.
У Львові вже відбулося кілька виставок її творів.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: