У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 12:13, 12 Березня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Акція проти масової забудови карпатських рік малими гідроелектростанціями

Акція проти масової забудови карпатських рік малими гідроелектростанціями thumbnail

14.03.2012
13.15

поблизу приміщення Львівської обласної державної адміністрації (на вул. Винниченка, 18)

Карпатам загрожує небезпека. Нова і, на перший погляд, неочікувана. Цю небезпеку несуть так звані об’єкти «зеленої» енергетики – малі гідроелектростанції (малі ГЕС). Плани будівництва малих ГЕС у Карпатах лякають своїми масштабами. Для прикладу, тільки на Закарпатті, на виконання Програми комплексного використання водних ресурсів, планується збудувати 330 малих ГЕС. В Івано-Франківській області, за різними даними, планується будівництво від півсотні до півтори сотні малих ГЕС, до кількох десятків заплановано у Львівській та Чернівецькій областях.
Виконання таких планів означатиме фактичне порушення гідрологічного режиму більшості карпатських рік, втрату водних ресурсів для населення та господарства, занепад водного туризму, втрату популяцій багатьох видів з Червоної книги України, руйнування вразливих гірських екосистем та прибережних захисних смуг. Слід також взяти до уваги, що енергії вироблятиметься відносно небагато. Тож чи варто наражати на небезпеку один з останніх островів природи світового значення, джерело чистої води для десятків мільйонів жителів України й країн басейнів річок Дністер, Тиса, Прут, Західний Буг, та створювати загрозу існуванню Карпат як рекреаційно-туристичного центру України? Що чекає карпатську природу  в разі спорудження запланованої мережі гідроелектростанцій? Як це вплине на туристичну привабливість Карпат та якість життя горян? Як місцевим жителям Карпат подолати цю незгоду із будівництвом малих ГЕС у ситуації, коли влада та бізнес вперто ігнорує їхню думку?
Відповіді на ці та інші запитання прозвучать від організаторів прес-конференції, також відбудеться показ відеоролика будівництва в Карпатах та фотовиставка, які красномовно продемонструють критичну ситуацію, що склалася в нашій західній перлині – Карпатах.
14 березня 2012 року о 13.15 поблизу приміщення Львівської обласної державної адміністрації (на вул. Винниченка, 18) відбудеться акція за участю учасників громадської кампанії «Збережемо Карпати від забудови малими ГЕС» туристів, екологів та усіх небайдужих громадян. Під час заходу львів’ян та журналістів інформуватимуть про проблему. Гості акції зможуть самотужки переконатись, чи можна сплавлятися на човнах там, де більше немає річки.
14 березня – це Міжнародний День боротьби проти гребель, за річки, за воду і життя. У цей день по всій Україні (у Києві, Харкові, Тернополі, Ужгороді, Верховині, Чернівцях) та навіть в Росії (Москва) і Польщі пройдуть акції, прес-конференції та інші заходи, спрямовані на привернення уваги до цієї проблеми, пошуку шляхів збереження Карпат.
Заходи 14 березня є урочистим відкриттям всеукраїнської громадської кампанії проти будівництва 550 малих ГЕС у Карпатах. Спорудження такої кількості ГЕС, на думку активістів і науковців, є надзвичайно великою загрозою, яка принесе загибель багатьом рідкісним видам рослин і тварин (передусім – риб) у Карпатах, знищить гірські краєвиди, назавжди підірве неповторну туристичну привабливість всього карпатського регіону і погіршить життя місцевого населення. Попри протести горян, ідея будівництва ГЕС проштовхується на високому рівні. Організатори акцій 14 березня називають цю загрозу «Екологічною проблемою №1».

Довідка: 14 березня - день боротьби проти загат на річках. Цей день започаткований у 1997 р. з метою об’єднання зусиль людей всього світу в боротьбі проти гребель, а також здійснення просвітництва щодо впливу гребель на річкові екосистеми. 11-14 березня 1997 р. у м. Куритиба (Бразилія) відбулася 1-а Міжнародна зустріч людей, що потерпають від гребель, головною метою якої було посилення міжнародного руху проти гребель.
Приєднуйтесь до нас! Не будьте байдужими! Збережемо Карпати від забудови малими ГЕС разом! Збережемо Карпати для наших дітей!Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: