У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:08, 15 Березня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка «Розквітле листя»

Виставка «Розквітле листя» thumbnail

15.03.2012

Галерея Леміш
вул. Ставова, 7в (зупинка вул. Хімічної).

Сьогодні, 15 березня, о 18.00 у львівській галереї «Леміш» відбудеться відкриття четвертої персональної виставки живопису та скульптури «Розквітле листя» закарпатського художника Петра Ряски.
В експозиції буде представлено близько 30 живописних полотен, виконаних олією, акрилом на полотні, серед них і триптих «Розквітле листя» та 3 скульптури.
Вдивляючись у його геометричні лінії на картинах мимоволі підхоплюєш кольори, якими він наповнює полотна, проходиш очима далі – і картина ніби живе своїм яскравим життям. Чого варті самі лише назви, в них автор зізнається в любові до рідної землі – «Верховина в ритмі», «Верховинські коні», «Еротична Верховина», «Дикі коти», «Розквітле листя», триптих «Чорний хліб. Галушки з сірої муки. Чорний чай»…
Особливу увагу художник надає кольору – червоний, бузковий, рожевий, колір ружі, небесний, кораловий, жовтий, оранжевий, кобальтовий, зелений молодої і старої трави. Здається, що колористичну манеру художника не сплутаєш ні з ким: він використовує багато насичених відтінків зеленого, синього, червоного. Закарпатський митець цікавий і тим, що у своїх творах використовує додаткові предмети, зокрема кухонні атрибути – металеві каструлі, чайник, терку, дуршлаг та ін. В експозиції будуть представлені картини, що створені на дверцятах старих меблів.
«Енергетика любові є потужною силою, тим киснем необхідним для повного життя. Мета якої є створити наш світ. Вона чекає і завжди готова нам служити. Її субстанція здатна замінити потужні електростанції та швидкісний плин часу. Зробити світлішим буденне та сіре життя села чи міста. Змінити нас. Мистецтво є тою казкою в відбуванні якої є бажання щось сказати, поділитися враженням, емоцією, можливо навіть закричати або тихо прошепотіти, чи зовсім нічого не говорити», - запевнює Петро Ряска.
А вже наступного дня, після відкриття виставки, художник в МО «Леміш» проведе майстер-клас для дітей – 16 березня о 16:00. І для тих, хто має сумніви йти-чи-не-йти на майстер-клас наведу ще одні слова художника:
«Вважаю, що емоція, яка переживається та виплескується під час роботи над твором є вкрай важливою. Тому емоційний живопис - він живий, ллється, котиться, співає, танцює та чарує... Це як поезія та роман, твір та комедія. Прагну постійно бачити незвичайне у звичайному світі. Знаходити радість та безпосередність у всьому. Та засобами мистецтва втілювати в життя».
Сама ж виставка триватиме до 10 квітня. Запрошуємо всіх бажаючих!

Довідка

Петро Ряска народився 14 серпня 1975 року в с. Білки, Іршавського р-ну, Закарпатської обл. Живописець. 2004-2009 рр - навчання в Закарпатському художньому інституті на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, група живопис в м. Ужгород. 2007 - 2010 рр член молодіжного об’єднання ЗО Національної спілки художників України. З 2010 р член ЗО Національної спілки художників України.
В 2010 році нагороджений дипломом на міжнародній мистецькій виставці у м. Львів "Львівський осінній салон", за триптих із проекту жінка: "Ультрамариновий настрій", "Блакитна жінка", "Жінка".
В 2007 роцi за твори: "Мій двір" та "Етнос"нагороджений дипломом на мiжнародному бiєнале - Medial 2 ART Biennial (Art Addiction Medial Museum. London). Брав участь у всеукраїнських групових виставках.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: