У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 14:24, 17 Березня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Концерт «У вирі експресії»

Концерт «У вирі експресії» thumbnail

18.03.2012 (неділя)
18:00

Львівська філармонія

Направду вишукану, тонко підібруну музичну прграму запропонує цього вечора поціновувачам класики Академічний симфонічний орекстр Львівської філармонії під орудою не змінного художнього керівника та головного диригента Айдара Торибаєва.
Першим до уваги слухачів музика до одноактного балету-пантоміми зі співом «Любов – чарівниця» Мануеля до Фальї, славетного іспанського композитора. В історію світової культури де Фалья війшов, як відновлювач іспанської самобутньої музичної культури та активний її популяризатор. «Любов чарівниця» віднситься саме до тих творів – в якому органічно синтезовано здобутки західноєвропейської класики з традиціями іспанської автентичної музики. Виконуватиме цей твір поруч з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії , в ролі вокалістки буде унікальна львівська співачка, актриса та художній керівник «Майстерні пісні» - Наталя Половинка, добре знана в Україні та за її межами своїми новаторськими проектами в царині співу.
Продовжуватиме концерт львівська прем’єра грандіозної симфонічної поеми Ріхарда Штрауса «Дон Кіхот» - фантастичні варіації на тему лицарського характеру для віолончелі, альта й оркестру. Неповторність симфонічних поем Штрауса, в тому числі й «Дон Кіхота», у неперевершеному поєднанні глибокої філософської концепції з яскравою образністю, навіть театральністю музичних тем. У цій своєрідній музичній трагікомедії Штраус надиво детально прочитує Сервантеса. Музика «Дон Кіхота» феноменально винахідлива й насичена, так що місцями здається, що людський слуховий апарат нездатний вловлювати цю звукову насиченість. Солюватиме «Дон Кіхоті» славний львівський віолончеліст – Ярослав Мигаль.
На закінчення вечору, прозвучить сюїта з музики до комедії Лопе де Ваги "Валенсіанська вдова" Арама Хачатуряна, що, так би мовити, продовжить іспанської теми попередніх двох творів. В музичному мистецтві ХХ століття, переповненому трагізмом, рефлексіями, а часами й інтелектуальною та емоційною відстороненістю, музика Хачатуряна витворює такий собі «острівець радості». Його творчість повнокровна, насичена оптимізмом, яскравими барвами та контрастами . Це спонукало до неодмінного порівняння Хачатурянової музики з живописом – критики називали його «Рубенсом сьогодення», а його творчість – мистецтвом «високого Ренесансу».

Виконують:
Академічний симфонічний орекстр Львівської філармонії
художній керівник - головний диригент - Айдара Торибаєва
Наталя Половинка – вокал
Ярослав Мигаль – віолончель

У програмі:
Мануель де Фалья –одноактний балет-пантоміма з голосом "Любов-чарівниця"
Ріхард Штраус. Симфонічна поема "Дон Кіхот"
Арам Хачатурян. Сюїта з музики до комедії "Валенсіанська вдова"Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: