У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:43, 28 Березня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Остап Лозинський, Оля Кравченко, Уляна Нищук-Борисяк:ь ПЕРЕХІД

Остап Лозинський, Оля Кравченко, Уляна Нищук-Борисяк:ь ПЕРЕХІД thumbnail

28.03 - 22.04.2012

Галерея «ІCONART»

28 березня о 17.00 год. галерея “IСONART“ запрошує Вас на відкриття виставки „ПЕРЕХІД“. Виставка представляє найостанніші твори молодих та добре відомих львівській публіці митців Олі Кравченко, Остапа Лозинського та Уляни Нищук-Борисяк.
Переосмислюючи по-новому події Страстей та Воскресіння Христового, художники розвивають ідею зміни, процесу, розвитку, іншими словами тему „переходу“. Переходу від одного стану до іншого. Тож „ПЕРЕХІД“ в контексті великоднього часу означатиме передусім процес звільнення від страху, тобто свободу, вдосконалення, відновлення.
Беручи за основу традиційні мотиви християнської іконографії, художники розвивають тему переміни-переходу в новій, експресивній манері: тихі іконописні лики преображуються в емоційній напрузі зображуваних подій. Кожен з трьох митців шукає і знаходить виразний індивідуальний шлях у представленні центральної християнської теми переходу від смерти до життя.
Остап Лозинський у своїх творах переосмислює суть ікони з її лаконічністю та драматизмом. Спрощення форм та кольорів веде до особливої виразності зображуваних сюжетів. Перехід у творах Лозинського це історія людини, котра визволяється від гріха. Визволяється Христом і переходить у новий стан сприйняття себе, своєї навколишності і, зрештою, Бога.
Оля Кравченко на основі власно витвореної візуальної мови розвиває мистецький пошук навколо ікони „Зшестя в ад“. Беручи за основу давно вподобану форму еліпса, Оля витворює цікаві та несподіванні композиції переходу від життя до сходження в ад й повернення з нього. Ці твори, вписані в овальні форми, витворюють паралель не лише до яйця, одного з традиційних символів життя (а відтак й свята Воскресення), але також простежується тут відношення до людського лику – лику, котрий у творах Олі Кравченко перемінюється в цілу оповідь.
Уляна Нищук-Борисяк у представленому триптиху розвиває тему смерті та воскресіння: починаючи від традиційного представлення розп'яття у поєднанні з постатями старозавітніх пророків, авторка розвиває цю тему в центральній роботі („Зішестя в ад“). Тут візуальна мова іконопису межує з мовою абстракного живопису. Увиразнення цієї мови особливо відчутне у правому полотні триптиху, що представляє перехід від смерти до життя.
Сьогодні маємо нагоду по-новому відчути таїнство трьох величних днів смерти та воскресення Христа крізь призму бачення трьох львівських митців, котрі актуалізують ці події мовою сучасного живопису.
Виставку „ПЕРЕХІД“ можна відвідати з 28 березня до 14 квітня у галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» за адресою: м. Львів, вул. Вірменська 26,  з 12 до 19 год. щоденно, крім понеділка.

Маркіян ФілевичВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: