У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:43, 28 березня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Остап Лозинський, Оля Кравченко, Уляна Нищук-Борисяк:ь ПЕРЕХІД

Остап Лозинський, Оля Кравченко, Уляна Нищук-Борисяк:ь ПЕРЕХІД thumbnail

28.03 - 22.04.2012

Галерея «ІCONART»

28 березня о 17.00 год. галерея “IСONART“ запрошує Вас на відкриття виставки „ПЕРЕХІД“. Виставка представляє найостанніші твори молодих та добре відомих львівській публіці митців Олі Кравченко, Остапа Лозинського та Уляни Нищук-Борисяк.
Переосмислюючи по-новому події Страстей та Воскресіння Христового, художники розвивають ідею зміни, процесу, розвитку, іншими словами тему „переходу“. Переходу від одного стану до іншого. Тож „ПЕРЕХІД“ в контексті великоднього часу означатиме передусім процес звільнення від страху, тобто свободу, вдосконалення, відновлення.
Беручи за основу традиційні мотиви християнської іконографії, художники розвивають тему переміни-переходу в новій, експресивній манері: тихі іконописні лики преображуються в емоційній напрузі зображуваних подій. Кожен з трьох митців шукає і знаходить виразний індивідуальний шлях у представленні центральної християнської теми переходу від смерти до життя.
Остап Лозинський у своїх творах переосмислює суть ікони з її лаконічністю та драматизмом. Спрощення форм та кольорів веде до особливої виразності зображуваних сюжетів. Перехід у творах Лозинського це історія людини, котра визволяється від гріха. Визволяється Христом і переходить у новий стан сприйняття себе, своєї навколишності і, зрештою, Бога.
Оля Кравченко на основі власно витвореної візуальної мови розвиває мистецький пошук навколо ікони „Зшестя в ад“. Беручи за основу давно вподобану форму еліпса, Оля витворює цікаві та несподіванні композиції переходу від життя до сходження в ад й повернення з нього. Ці твори, вписані в овальні форми, витворюють паралель не лише до яйця, одного з традиційних символів життя (а відтак й свята Воскресення), але також простежується тут відношення до людського лику – лику, котрий у творах Олі Кравченко перемінюється в цілу оповідь.
Уляна Нищук-Борисяк у представленому триптиху розвиває тему смерті та воскресіння: починаючи від традиційного представлення розп'яття у поєднанні з постатями старозавітніх пророків, авторка розвиває цю тему в центральній роботі („Зішестя в ад“). Тут візуальна мова іконопису межує з мовою абстракного живопису. Увиразнення цієї мови особливо відчутне у правому полотні триптиху, що представляє перехід від смерти до життя.
Сьогодні маємо нагоду по-новому відчути таїнство трьох величних днів смерти та воскресення Христа крізь призму бачення трьох львівських митців, котрі актуалізують ці події мовою сучасного живопису.
Виставку „ПЕРЕХІД“ можна відвідати з 28 березня до 14 квітня у галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» за адресою: м. Львів, вул. Вірменська 26,  з 12 до 19 год. щоденно, крім понеділка.

Маркіян ФілевичВарто прочитати:


 

ПогодаОстанні додані події

Russian women’s core relationship thinkingRussian women’s core relationship thinking
Russian women’s core relationship thinking Everybody knows exactly just what socia...
Board of directors portals instructions the TaleBoard of directors portals instructions the Tale
With terms connected through the ground, and here is certain certainly straightforward pr...

Сьогодні

Найцікавіші

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментарі


Варто переглянути


Варто прочитати: