У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 14:05, 28 Березня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

«Флюгери Львова з Бучач»

«Флюгери Львова з Бучач» thumbnail

Х Міжнародний етно-джазовий фестиваль

29.04 – 1.05.2012

Цього року «Флюгери» святкують свою десяту весну.
Із 29 квітня по 1 травня у дворику Львівської Ратуші відбудеться Х Міжнародний етно-джазовий фестиваль «Флюгери Львова з Бучач»
.За десять років існування фестивалю, «Флюгери» стали музичною візитівкою Львова та подією, яка розпочинає фестивальний сезон в Україні. Принаймні, це єдиний фестиваль, на якому люди танцюють під джаз, який може з самого ранку зібрати переповнений дворик фанатів. Це фестиваль, який дарує радість і затишок настільки різним особистостям.
Упродовж десяти років на «Флюгерах» виступило понад 150 колективів, тобто близько пів тисячі митців. Окрім якнайрізноманітніших відтінків етно та джазу на «Флюгерах» відбувалися і театральні акції, і мультимедійні презентації, гепенінги з перфомансами, літературні читання та різноманітні естетичні провокації. За межами дворика ратуші фестиваль відбувався у «Синій Фляшці», «Ляльці», Філармонії, театрі ім. Заньковецької, «Дзизі» та інших культових місцях, якщо вже не брати до уваги вулиці нічного Львова.
За цей час дерева у дворику виросли на 20 см, а гурти, які починали тут свою кар’єру, стали зірками. Випитої на «Флюгерах» кави, коньяку та викурених сигар не злічити, як і несподіваних знайомств, знятих з неба зірок, захоплених вигуків та щасливих очей.
Якими будуть десяті «Флюгери»? Такими ж непередбачуваними, як і завжди. Тільки трохи урочистішими і старшими на рік.
Першого дня, у неділю 29 квітня, фестиваль розпочне фанк-джазовий гурт «Free Breath», який буквально виріс на «Флюгерах». Добро і любов із нового альбому «Internal» запрезентує київська «AtmAsfera». Настрій циганського балканського весільного божевілля створить польсько-сербський гурт «Tsigunz Fanfara Avantura». Завершить вечір глибока автентична українська містика проекту «ДахаБраха».
День другий, 30 квітня, почнеться із етно-джазових обробок народних мелодій Бойківщини, Лемківщини та Любельщини полько-казахстанським проектом «Angela Gaber Trio». Знаний у Львові польсько-український проект «DagaDana» обіцяє потішити своїх шанувальників ще більш несподіваним мікшуванням стилів, інструментів та інтерактивів. Бадьорою сумішшю одеського фольклору, балканської і клезмерської музики запросять до масових танців молдавські, російські та українські музики із «Пушкин Клезмер Бэнд». Ніч надійде під вишукані інтерпретації бойківських, лемківських та гуцульських пісень одного з найкращих слов’янських етно-джазових гуртів – «Tolhaje», етнічних українців із Польщі. На початках фестивалю «Флюгери Львова» «Tolhaje» презентували свій перший альбом і відразу завоювали серця тисяч прихильників в Україні. Тепер вони приїдуть на «Флюгери» з новим альбомом «Stereokarpaty».
Цього року 1 травня «Флюгери Львова з Бучач» прокидатимуться із новою надією Львова та новим викликом йому же ж – молодим, зухвалим, іронічним та водночас ліричним «ГИЧ Оркестром». День трударя «ГИЧ Оркестр» розпочне своєю працею, а про неї хлопці кажуть таке: «ГИЧ делікатно грає екстравагантну музику».
А вже увечері у вівторок виступатимуть першопрохідці українського джазу, люди які із 60-их років у Львові грають джаз і не втомлюються досі – «Dzyga Jazz Quаrtet». Потужний урбаністичний фанк заграє не надто розпіарений, проте дуже професійний київський проект «Vinipuz Mob». Майстерне поєднання джазу, фолку і клезмерської музики запропонує нова зірка польської сцени «Project Grzegorza Rogali», який виник завдяки знайомству у «Берклі-Коледжі» польського тромбоніста Ґжеґожа Роґалі з ізраїльською саксофоністкою Саґіт Зільберман. На «Флюгерах» до «P.G. R.» приєднається відомий львівський барабанщик Ігор Гнидин і не покидатиме сцену до завершення. А залишиться Ігор тому, що завершуватиме «Флюгери» гурт, без якого вже не можливо уявити цей фестиваль – «ShockolaD». На «Флюгерах» «ShockolaD» вперше представить пісні зі свого нового альбому «World».
Такими обіцяють бути «Флюгери» на своє десятиліття. І, як завжди, окрім обіцяного, на «Флюгерах Львова з Бучач» нас чекають експромти, нічні сейшени або що вже підкине життя. Фестиваль це може собі дозволити – за його плечима вже десять років досвіду.
Так було досі. Цього року буде ще краще.

Флюгери 2012_2

Генеральний спонсор Фестивалю – ТМ «Бучач»
«Бучач» – славімо Галіцію!

Організатори: мистецьке об’єднання «Дзиґа», ГО «Вірменська 35», Польський Інститут в Києві, Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, ГО «Інститут Актуального Мистецтва», Львівська міська рада

Гостинно приймає Національна мережа готелів «Reikartz»
Пиво Фестивалю – «Львівське»
Генеральний медіа-партнер – ТРК «Люкс»

Сторінка "Флюгерів Львова з Бучач": www.dzyga.com/flugery
Контакт: dzygainfo@gmail.comВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: