У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 12:33, 2 Квітня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

У галереї «Леміш» відбувся експериментальний фотомайстер-клас

У галереї «Леміш» відбувся експериментальний фотомайстер-клас thumbnail

Галерея «Леміш»

Наприкінці березня у мистецькому об’єднанні «Леміш» у межах фотокурсів відбувся спільний експериментальний майстер-клас від фотографа Віталія Грабара і художника-фотолюбителя Євгена Равського.
Цей майстер-клас став несподіванкою для учасників фотокурсів, що веде львівський фотограф Віталій Грабар. Євген Равський чесно зізнався: «Я – художник і розглядаю камеру, як пензель. Для ескізу придумую, яке буде світло. Мені важливо, щоб світло було з одного джерела, важливо як падає тінь. Цікавим для мене є у даному випадку у фото відворити техніку Караваджо, його гру світла і тіні».
Художник розповів, що у своїй творчості послуговується релігійними сюжетами. Він запропонував до огляду учасникам фотокурсів кілька біблійних сюжетів художників ХVІ ст., серед них - Хома невіруючий, зняття з хреста, покладання тіла Господнього, Давид і Голіаф, навернення Павла, Благовіщеня та інші. Євген Равський на прикладах показав, як сучасні художники і фотографи відображують згадані теми, і розповів, що важливо, щоб нині при фотографуванні зберігалася стародавня атмосфера.
А для практичного заняття несподівано було обрано тему «Юдиф і Олоферн». За сюжетом, полководець Олоферн із військом взяли в облогу місто Ветелуя. Молода вдова зі своєю служницею йде до полководця, проводить з ним ніч, і коли той ще спав, відрізає йому голову, заховавши її, повертається в своє місто, де на наступний ранок голову полководця виставляють перед військом. Останні розуміючи, що залишились без воєначальника, відступають від міста.
Отримавши відповіді на свої запитання розпочалася справжня робота у створенні «нового» фото, до якого жоден із учасників не був готовий, але це й захоплювало. Частина учасників ставали натурщицями, а тим часом інші – фотографували, говорили першим, як себе поводитись, де тримати руку, як схилити ніж, як припіднятись «полководцю». Жартів при роботі було неймовірно багато. Потім ролі мінялися. Але жартувати не переставали.
Натомившись із біблійним сюжетом, учасники майстер-класу практикувалися із портретною зйомкою при різному освітленні, із різноманітними планами та груповими фото…
"Було дуже приємно, що Ґєник Равський погодився провести майстер-клас для наших курсантів. Основні напрямки фото, які ми розглядаємо - це репортажна, туристична і портретна зйомка. А на майстер-класі слухачі познайомилися ще з одним поглядом – фотографія як інструмент для художника. Побачили, що фото можна використовувати і як ескіз в подальшій художній роботі, і для моделювання та оцінки світла, і для аналізу композиції. На майстер-класі фотокурсанти спробували творити самостійно, а це, на мій погляд, найважливіше," – зазначив Віталій Грабар.

Довідка

Фотокурси проводяться в галереї «Леміш» двічі на тиждень. Тривалість курсів – 2 місяці. Викладається: теорія і практика: репортажної фотографії, туристичної фото (travel photo), портретної. Щоб записатися на курси потрібно зателефонувати: (032) 243-94-87, або написати на: fotolemish@gmail.comВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: