У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 16:32, 9 Квітня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Львівський дебют одеського саксофоніста Євгена Калюжного

Львівський дебют одеського саксофоніста Євгена Калюжного thumbnail

У концерті Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова», що відбувся у Львівській філармонії, до віртуозного оркестрового виконання під диригуванням композитора Володимир Рунчака додалося багате на відтінки та фактури романтичне звучання саксофона у виконанні одеського саксофоніста – Євгена Калюжного.

– Євгене, коли ти вирішив стати музикантом?
– Бажання з’явилася дуже рано, адже я виріс у сім’ї музикантів. З дитинства відвідував музичну школу, концерти класичної музики. Тому у мене виникало лише питання вибору інструменту. У 8 років у музшколі спочатку грав на фортепіано, хоча батько трубач розвивав мою цікавість до гри на духових інструментах. Мені був до вподоби саксофон, тому через рік розпочав на ньому навчання. Мати закінчила Харківську консерваторію по класу домри.

– Чим саме тебе захопив саксофон?
– Найперше тембром звучання та широкою фактурою різнобарвних музичних відтінків. Вважаю, що для музикантів найголовніше – звучання інструменту.

– З саксофоном можна імпровізувати, чи не так?
– Я думаю, що імпровізувати можна на будь-якому інструменті, навіть на домрі і скрипці. Все залежить від внутрішнього стану. Я вихований на класичній музиці, тож імпровізую рідко.

– Розкажи про свою участь у проекті з Академічним камерним оркестром «Віртуози Львова» та диригентом Володимиром Рунчаком?
– У цей проект мене запросив композитор і диригент Володимир Рунчак, якого знаю давно. Він приїздив з концертами до Кривого Рогу, де я навчався. Володимир Рунчак був головою журі конкурсу, у якому я брав участь на другому курсі училища. Тоді я отримав від пана Володимира його музичний твір, якого ще ніхто не виконував. З цього моменту у нас триває творча співпраця. Виконання творів Володимира Рунчака дало мені великий поштовх у творчому розвитку, не один раз я виступав з ними на всеукраїнських, регіональних та міжнародних конкурсах.

– Я так розумію, це твій перший виступ у Львові?
– Так це мій перший виступ у Львові. 29 лютого я грав цей самий концерт в Одеській філармонії з одеським камерним оркестром. З «Віртуозами Львова» виступив вперше. В Одесі виступаю з оркестром, в якому диригує мій батько.

– Розкажи про свій досвід участі у конкурсах?
– З другого класу музичної школи брав участь у міських конкурсах та фестивалях «Чарівна флейта». У 5 класі здобув першу премію на обласному конкурсі у місті Дніпродзержинськ. Навчаючись на першому курсі Криворізького музучилища, зайняв друге місце на регіональному конкурсі. Згодом були і перші місця та гран-прі на всеукраїнських конкурсах. В училищі навчався у класі Віктора Васильовича Онуфрієнка. Я став його першим учнем-саксофоністом у музшколі, до цього періоду він викладав кларнет. Під час навчання на другому курсі Одеської музичній академії став лауреатом міжнародних конкурсів у Молдавії (м. Кишинів). Зараз завершую бакалаврат, у планах – «магістратура».

– Отже, у майбутньому професійно займатимешся музикою?
– Мені б хотілося бути не лише професійним музикантом, а й займатися педагогічною діяльністю, оскільки подібний досвід викладання уже маю. Два роки викладав у Криворізькій музшколі і один у Дніпропетровській.

– Чи були спроби писати власну музику?
– Як виконавець їздив на міжнародний конкурс композиторів імені Л. Ревуцького. У цей період у мене було тісне спілкування з композиторами. Є бажання писати, та на це потрібно багато зусиль.

– Скільки часу щодня віддаєш заняттям музикою?
– Якщо не сильно зайнятий іншими справами, то від трьох до шести годин.

– Чи присвячуєш своє виконання комусь особисто?
– Ще не присвячував.

– А чим займаєшся у вільній час?
– Велоспортом.

– Дякую за розмову. Творчих успіхів!

Оля Максим’якВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: