У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 17:00, 22 Квітня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Чеське кіно у Львові

Чеське кіно у Львові thumbnail

18.30

Кафе Фотоклуб “Ч/Б.5х5?

Мистецьке об’єднання «Дзиґа» та Кіноклуб Олега Яськіва за сприяння генерального консульства Республіки Чехія у Львові запрошують на програму чеського кіно

Маємо унікальну нагоду пройтися культурним мостом між українським та чеським народами.
Такий міст проклав своєю творчістю талановитий чеський письменник Іван Ольбрахт, 130-у річницю від дня народження якого святкуємо у цьому році. Це була непересічна, неоднозначна, але безсумнівно закохана в українську карпатську культуру людина. Талановитий письменник, активний політик лівого спрямування Ольбрахт на вістрі свого слова ставив соціальну справедливість, бунт супроти міщанства та красу людини «природної». Ідеалом такої людини для Ольбрахта були українці із Закарпаття, яке тоді входило до Чехословаччини.
Завдяки непересічному таланту письменника селище Колочава, що на Закарпатті, до сьогодні залишається відомим кожному чехові, а подорож до нього – чи не обов’язкова для кожного інтелектуала.
Ольбрахт привніс у чеську культуру любов до українців і залишив її надовго. Можливо, в цьому один з ключів дружнього ставлення Чехословацької Республіки до українців у вигнанні у першій половині минулого сторіччя. Можливо, завдяки йому ми маємо гарні стосунки з чехами і до сьогодні.
Як черговий приклад доброї співпраці представляємо вам програму, запропоновану консулом Чеської Республіки у Львові, яка складається з фільмів за мотивами творів Івана Ольбрахта. Відкривати програму показів буде консул пані Мартіна Павлітова Мухова.

24 квітня (вівторок)

«Марічка – невірниця»
режисери Владіслав Ванчура, Карел Новий 1933
Унікальний фільм, лише нещодавно відновлений у цифровому форматі, який здобув найвищі нагороди за кращий відновлений чорно-білий фільм. Особливістю фільму є не лише те, що зроблений він про життя українців, але й те, що в ньому задіяні непрофесійні актори – українці, жителі села Колочава! Збережено їхню мову, побут, одяг, пісні, звичаї. Жодного іншого фільму, який був би водночас історичним документом життя українців з того періоду, не існує. Цей фільм варто подивитися усім, кого цікавить автентична українська карпатська культура.

26 квітня (четвер)

«Балада про бандита»
режисер Владімір Сіс 1978
Екранізація мюзиклу славного альтернативного театру «Гуса на провазку» («Гуска на мотузку») з міста Брно, натхненного романом Ольбрахта «Микола Шугай, розбійник», уже кілька десятиріч є одним із культових фільмів у Чехії. Робота є чимось середнім між казкою, баладою і мюзиклом. До амфітеатру сходяться глядачі, їх вітають актори, що співають під гітари пісню про «хлопа з Колочави». Мелодія поступово стихає, а глядачі втягуються в сюжет, дійсність перетворюється на сон, і починається історія... Унікальний понадчасовий фільм з’явився в період глибокої нормалізації, на межі дозволеного мистецтва та андеграунду. Автором театральної версії є провідний чеський драматург, письменник і дисидент Мілан Угде.

«Микола – колись у Колочаві» 2011
Режисер: Їржі Свобода
Фільм знову звертається до популярного роману «Микола Шугай, розбійник», щоправда, в нетрадиційному опрацюванні та з незвичайними акторами. Виконавцями окремих ролей є пацієнти лікувально-соціальних установ для розумово-відсталих з України, Чехії, Словаччини та Польщі, для яких зйомки фільму були надзвичайною можливістю не лише вийти за рамки свого життєвого стереотипу, але й проявити свій талант. Фільм отримав премію Чеського телебачення та премію за найкращу чоловічу роль другого плану на фестивалі MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL 2011.

Кількість місць обмежена, тому прохання попередньо реєструватись через e-mail (oleh.yaskiv@ipm.lviv.ua) або у Facebook, або за телефоном 067 255 23 01Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: