У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 11:22, 7 Травня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

“Кабінетна” зустріч з Романом Скибою

“Кабінетна” зустріч з Романом Скибою thumbnail

10.05.2012
18.00

Кав’ярня-книгарня «Кабінет»

10 травня о 18.00 у кав'ярні-книгарні "Кабінет" (Львів, вул. Винниченка,12) відбудеться зустріч із Романом Скибою -- чудовим поетом, автором незвичайних віршів-баламутинок, яку модеруватиме не менш чудова Марна Савка.
Роман Скиба, якого давно любить і знає львівська публіка, цього разу виступить у дещо незвичній для нього іпостасі, адже він -- один із дев'яти фіналістів "Великого Їжака", і вже невдовзі -- 25 травня -- буде визначено переможця.

Про "Великого Їжака":

Ця непересічна подія відбудеться в Жовкві - сюди приїдуть письменники, науковці, громадські діячі, зірки естради, літератури, журналістики, щоби голосно заявити про сучасну дитячу книгу в Україні і її безпосередніх творців.
Саме тут, не у столиці, не у Львові, а в дивовижно красивому малому місті Жовква відбудеться заключний акорд, кульмінаційна подія проекту "Від великого до малого" сезону 2011-2012 року - урочиста церемонія нагородження премією <<Великий Їжак>>. Символічно, що авторові найкращої україномовної книги для дітей, по суті, одному з найкращих "голосів" української літератури премію вручить Павло Табаков -- Голос Країни.
Крім того, на церемонії вручення будуть Тарас Чубай, Назар Савко та інші добре знайомі та несподівані виконавці з ексклюзивними програмами.
Заходи проекту "Від великого до малого" проходять за підтримки Голови ради культури Світового конгресу українців, Львівської облдержадміністрації, мерії м. Львова, райдержадміністрації м. Жовкви, мерії м. Жовкви. Премія, заснована Фундацією соціокультурного розвитку та Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва, об'єднала довкола себе велику кількість фахівців дитячої літератури, письменників, журналістів.
До Комітету премії входять знані в Україні, харизматичні особистості - Григорій Гусейнов, письменник, лауреат Шевченківської премії; Уляна Гнідець, президент Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва; Юрій Макаров, відомий тележурналіст; Володимир Панченко, професор Національного університету <<Києво-Могилянська академія>>; Сергій Руденко, керівник інтернет-проекту "Буквоїд"; Мар'яна Савка, головний редактор "Видавництва Старого Лева"; Леонід Фінберг, головний редактор видавництва "Дух і літера"; Тарас Федюк, поет, лауреат Шевченківської премії, Маріанна Кіяновська (автор ідеї премії). Комітет щороку обирає новий склад журі премії.
Компетентне журі впродовж кількох місяців читало, аналізувало і визначало найкращих сучасних українських письменників, котрі пишуть для дітей. У березні було оголошено дев'ятку фіналістів. Ними стали: Юрій Бедрик, Валентин Бердт, Василь Голобородько, Михайло Григорів, Сашко Дерманський, Дзвенислава Матіяш, Марина Павленко, Олекса Росич, Роман Скиба. Письменники-фіналісти уже зустрічалися з дітьми у великому турі українськими містами, попереду -- нові поїздки і нові зустрічі.
<<Великий Їжак>> виявився настільки на часі, що спонукав до інформаційного вибуху. Дитячий письменник, який довгі роки був десь на маргінесі літератури, якого в дорослому дискурсі літератури ніхто не сприймав серйозно, має шанс стати героєм нашого часу. І це не лише справедливо - це дуже потрібно суспільству, яке покинуло дітей напризволяще в агресивному інформаційному середовищі, без усіляких моральних ціннісних орієнтирів.
Здається, нарешті суспільство готове визнати: без дитячої літератури, яка говорить дитині про головні речі, далі жити не можна!
Минуло ще зовсім небагато часу від моменту заснування премії, а "Великий Їжак" уже зумів об'єднати безліч людей, небайдужих до книги і до нашого майбутнього. Про дев'ятку фіналістів <<Великого Їжака>> написали понад 200 електронних ЗМІ, про премію і дитячих письменників заговорили центральні видання, телебачення і радіо.

Більше про проект: Маріанна Кіяновська, директор премії "Великий Їжак" - тел. +380 67 720 93 41
Координатор "Кабінетних" зустрічей: Юрій Кучерявий - тел. +380 050 379 99 61Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: