У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 16:39, 5 Червня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка “Описане слово”

Виставка “Описане слово” thumbnail

05.06 -01.07.2012

Галерея «ІCONART»

5 червня, о 17:00 у галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» відкриється виставка ікон «Описане слово» Костя Марковича.
Особливості індивідуального творчого почерку автора дуже виразно виступають, зокрема, у жанрі іконопису. В його доробку – кілька десятків ікон, виконаних як для іконостасних комплексів чи кіотів у храмах, так і творів станкового характеру. У творчому виконанні Костя Марковича ікона зберігає свою глибину духовно-естетичну і формальну традиційність і водночас є сучасним твором, позначеним печаттю делікатної артистичної інтерпретації митця. Ось чому його іконам завжди прикметна якась особлива свіжість, нешаблонність тлумачення канонічних сюжетів і повна відсутність такої, на жаль, поширеної у сучасному іконописі риси, як сухість формального наслідування.
З одного боку, у своїх іконах (як, втім і у храмових розписах) К. Маркович послідовно дотримується класичної візантійсько-руської традиції іконописання, що надає його творам такої потрібної для сакрального образу містичної піднесеності, відстороненості від світу щоденної суєти і тілесних потреб. Водночас в рішеннях Костя Марковича завжди прочитуються прикмети його індивідуального творчого почерку.
Кожна деталь в його іконах – незвичайно великі золотисті німби над головами святих, видовжені, позбавлені тілесності постаті, строгі притемнені лики, значимі, ніби застиглі у час рухи, лаконізм умовної іконної пластики фігур та скупість традиційного архітектурного стафажу – все це разом творить той особливий духовний клімат його образів, завжди немов зігрітий теплотою серця художника.
Кость Маркович залюбки доповнює зображення на своїх іконах кириличними написами-цитатами із св. Письма, розміщаючи їх на полях або на звитках у руках святих. Культура і прецизійність шрифтового виконання цих кириличних написів просто дивує, засвідчуючи глибоку професійну обізнаність художника. Їх вишукана графіка і завжди дуже влучно підібраний текст з одного боку збагачує загальну композиційно-ритмічну структуру іконного образу, а з другого – істотно поглиблює прочитання його духовного змісту.
І ще одне – ікони Костя Марковича відзначаються незвичайною красою колористичного трактування. Художник вдумливо і тактовно послуговується християнською символікою барв, уникаючи при цьому різних ефектних контрастів. Барви на його творах завжди тонко згармонізовані і підпорядковані змістові, вони ніби сяють зсередини свіжістю і чистотою, підсилюючи духовне звучання образу. Це ті перлинки творчого почерку Костя Марковича, які надають його іконам неповторності авторської художньої інтепретації.
Виставку «Описане слово» Костя Марковича можна відвідати з 5 червня до 1 липня у галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART», за адресою вул. Вірменська 26 з 11 до 19 год. щоденно, крім понеділка.

Любов Волошин,
Заслужений діяч мистецтв УкраїниВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: