У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 16:39, 5 червня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка “Описане слово”

Виставка “Описане слово” thumbnail

05.06 -01.07.2012

Галерея «ІCONART»

5 червня, о 17:00 у галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» відкриється виставка ікон «Описане слово» Костя Марковича.
Особливості індивідуального творчого почерку автора дуже виразно виступають, зокрема, у жанрі іконопису. В його доробку – кілька десятків ікон, виконаних як для іконостасних комплексів чи кіотів у храмах, так і творів станкового характеру. У творчому виконанні Костя Марковича ікона зберігає свою глибину духовно-естетичну і формальну традиційність і водночас є сучасним твором, позначеним печаттю делікатної артистичної інтерпретації митця. Ось чому його іконам завжди прикметна якась особлива свіжість, нешаблонність тлумачення канонічних сюжетів і повна відсутність такої, на жаль, поширеної у сучасному іконописі риси, як сухість формального наслідування.
З одного боку, у своїх іконах (як, втім і у храмових розписах) К. Маркович послідовно дотримується класичної візантійсько-руської традиції іконописання, що надає його творам такої потрібної для сакрального образу містичної піднесеності, відстороненості від світу щоденної суєти і тілесних потреб. Водночас в рішеннях Костя Марковича завжди прочитуються прикмети його індивідуального творчого почерку.
Кожна деталь в його іконах – незвичайно великі золотисті німби над головами святих, видовжені, позбавлені тілесності постаті, строгі притемнені лики, значимі, ніби застиглі у час рухи, лаконізм умовної іконної пластики фігур та скупість традиційного архітектурного стафажу – все це разом творить той особливий духовний клімат його образів, завжди немов зігрітий теплотою серця художника.
Кость Маркович залюбки доповнює зображення на своїх іконах кириличними написами-цитатами із св. Письма, розміщаючи їх на полях або на звитках у руках святих. Культура і прецизійність шрифтового виконання цих кириличних написів просто дивує, засвідчуючи глибоку професійну обізнаність художника. Їх вишукана графіка і завжди дуже влучно підібраний текст з одного боку збагачує загальну композиційно-ритмічну структуру іконного образу, а з другого – істотно поглиблює прочитання його духовного змісту.
І ще одне – ікони Костя Марковича відзначаються незвичайною красою колористичного трактування. Художник вдумливо і тактовно послуговується християнською символікою барв, уникаючи при цьому різних ефектних контрастів. Барви на його творах завжди тонко згармонізовані і підпорядковані змістові, вони ніби сяють зсередини свіжістю і чистотою, підсилюючи духовне звучання образу. Це ті перлинки творчого почерку Костя Марковича, які надають його іконам неповторності авторської художньої інтепретації.
Виставку «Описане слово» Костя Марковича можна відвідати з 5 червня до 1 липня у галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART», за адресою вул. Вірменська 26 з 11 до 19 год. щоденно, крім понеділка.

Любов Волошин,
Заслужений діяч мистецтв УкраїниВарто прочитати:


 

ПогодаОстанні додані події

Board of directors portals instructions the TaleBoard of directors portals instructions the Tale
With terms connected through the ground, and here is certain certainly straightforward pr...

Сьогодні

Найцікавіші

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментарі


Варто переглянути


Варто прочитати: