У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 10:56, 9 жовтня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

У “Дзизі” інсталяція “РИТМИ” НАТАЛІ КОЛПАКОВОЇ

У “Дзизі” інсталяція “РИТМИ” НАТАЛІ КОЛПАКОВОЇ thumbnail

09.10.2012
18.00 (відкриття)

Дзига

9 жовтня, вівторок, о 18:00 у галереї "Дзиґа" відбудеться відкриття інсталяції "РИТМИ" львівської мисткині Наталі Колпакової.

Про проект:

Проект «Ритми» задуманий як інсталяція, що складається з робіт, виконаних у техніці наскрізного рельєфу. Головним формотворчим структуруючим чинником інсталяцій виступає ритм як визначальний структурний принцип кожної форми життя.
Здатність сприймати, виокремлювати та відтворювати ритм дає можливість організовувати свої почуття та емоції у художні форми. У «Ритмах» ритм постає як один з універсальних структурних принципів побудови об’єкта – і природного, і створеного людиною. Художній образ тут твориться за допомогою геометричних структур, побудованих шляхом закономірних повторень чітких логічних форм. Чистота первісної форми зберігається за рахунок відкидання усього зайвого, а сама форма втрачає асоціативну залежність від образів довколишнього світу і починає сприйматися як сумарний образ, своєрідний ієрогліф, який вміщує множинність багатьох потенційних значень. Розкодувати, прочитати ці значення – справа глядача. Лаконічні незаповнені рельєфом монохромні площини композицій залишають простір для інтерпретації, «домислювання» смислу, який співтвориться у момент сприйняття ритмічних композицій глядачем. Додатковим засобом підсилення емоційної дії візуальних образів є відмова від кольору, яка допомагає зосередити увагу на найголовнішому, найбільш значущому: монохромність концентрує увагу на ритмі як точному повторенні тієї самої структури, підкреслюючи її графічну виразність.

Важливою складовою концепції проекту є використання сучасних матеріалів – ПВХ та алюмінієвої композитної панелі, що віднедавна широко застосовуються у будівництві, а також CD-дисків, які отримують нову якість, інше звучання. Як і у роботах мінімалістів, матеріал, з якого виконано композиції, практично не зазнає змін. Навпаки, якості композиту як будівельного засобу включаються у художній твір і підсилюються через ощадливу художню мову. Цей принцип апелює до західноєвропейської концепції «реді мейду» (ready-made), коли готовий об’єкт, часто виготовлений промисловим способом, перетворюється на художній твір завдяки ідеї автора, яка переносить об’єкт у новий контекст і в такий спосіб змінює його первісне сприйняття без втручання у матеріальну цілісність.
Ритм – явище, яке можна розглядати як символ вічного руху. У ньому засадничо закладена відтворюваність, можливість розвитку та появи нових форм. Через ці властивості сам композиційний прийом ритмічності сприймається символічно.

Канд. філос. наук, мистецтвознавець, Дарина Скринник-МиськаВарто прочитати:


 

ПогодаОстанні додані події

The dwelling associated with program work, and attributes of composing each one of the aspects of the program workThe dwelling associated with program work, and attributes of composing each one of the aspects of the program work
The dwelling associated with program work, and attributes of composing each one of the asp...
7 indications that a Girl Likes You Through Texting7 indications that a Girl Likes You Through Texting
7 indications that a Girl Likes You Through Texting There was a situation in life of...
Fascinating Political Essay TopicsFascinating Political Essay Topics
Many people would rather understand the most recent Hindi Film Critiques in newspapers, si...
To be able to safe and secure your computer data - keep it onlineTo be able to safe and secure your computer data - keep it online
To be able to produce your details safe via such hazards one could hold it over the inte...

Сьогодні

Найцікавіші

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: