У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 10:56, 9 Жовтня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

У “Дзизі” інсталяція “РИТМИ” НАТАЛІ КОЛПАКОВОЇ

У “Дзизі” інсталяція “РИТМИ” НАТАЛІ КОЛПАКОВОЇ thumbnail

09.10.2012
18.00 (відкриття)

Дзига

9 жовтня, вівторок, о 18:00 у галереї "Дзиґа" відбудеться відкриття інсталяції "РИТМИ" львівської мисткині Наталі Колпакової.

Про проект:

Проект «Ритми» задуманий як інсталяція, що складається з робіт, виконаних у техніці наскрізного рельєфу. Головним формотворчим структуруючим чинником інсталяцій виступає ритм як визначальний структурний принцип кожної форми життя.
Здатність сприймати, виокремлювати та відтворювати ритм дає можливість організовувати свої почуття та емоції у художні форми. У «Ритмах» ритм постає як один з універсальних структурних принципів побудови об’єкта – і природного, і створеного людиною. Художній образ тут твориться за допомогою геометричних структур, побудованих шляхом закономірних повторень чітких логічних форм. Чистота первісної форми зберігається за рахунок відкидання усього зайвого, а сама форма втрачає асоціативну залежність від образів довколишнього світу і починає сприйматися як сумарний образ, своєрідний ієрогліф, який вміщує множинність багатьох потенційних значень. Розкодувати, прочитати ці значення – справа глядача. Лаконічні незаповнені рельєфом монохромні площини композицій залишають простір для інтерпретації, «домислювання» смислу, який співтвориться у момент сприйняття ритмічних композицій глядачем. Додатковим засобом підсилення емоційної дії візуальних образів є відмова від кольору, яка допомагає зосередити увагу на найголовнішому, найбільш значущому: монохромність концентрує увагу на ритмі як точному повторенні тієї самої структури, підкреслюючи її графічну виразність.

Важливою складовою концепції проекту є використання сучасних матеріалів – ПВХ та алюмінієвої композитної панелі, що віднедавна широко застосовуються у будівництві, а також CD-дисків, які отримують нову якість, інше звучання. Як і у роботах мінімалістів, матеріал, з якого виконано композиції, практично не зазнає змін. Навпаки, якості композиту як будівельного засобу включаються у художній твір і підсилюються через ощадливу художню мову. Цей принцип апелює до західноєвропейської концепції «реді мейду» (ready-made), коли готовий об’єкт, часто виготовлений промисловим способом, перетворюється на художній твір завдяки ідеї автора, яка переносить об’єкт у новий контекст і в такий спосіб змінює його первісне сприйняття без втручання у матеріальну цілісність.
Ритм – явище, яке можна розглядати як символ вічного руху. У ньому засадничо закладена відтворюваність, можливість розвитку та появи нових форм. Через ці властивості сам композиційний прийом ритмічності сприймається символічно.

Канд. філос. наук, мистецтвознавець, Дарина Скринник-МиськаВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: