У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 16:12, 16 Жовтня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Прем’єра в НАУДТ ім. М. ЗАньковецької – Вацлав Гавел «Вернісаж»

Прем’єра в НАУДТ ім. М. ЗАньковецької – Вацлав Гавел «Вернісаж» thumbnail

20.10.2012

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької

У рамках днів Чехії у Львові відбудеться прем’єра вистави за п’єсою видатного чеського політичного та громадського діяча Вацлава Гавела. Режисер-постановник вистави з.д.м. України Вадим Сікорський, художник постановник – Наталія Тарасенко.
Постановку здійснено за підтримки Генерального консульства Чеської Республіки у Львові та Чеського центру у Києві. Це перший експеримент постановки «Вернісажу» на теренах Західної України. Цікавим є той факт, що сама п’єса, була перекладена українською мовою Віталієм Марковичем, який став переможцем конкурсу перекладачів з чеської мови.
«Для нас ця співпраця дуже важлива, адже це не тільки вшанування пам’яті президента Вацлава Гавела, як першого президента демократичної держави, але й презентація етапів життя громадян нашої держави. Мова йде про час коли люди мали б жити в країні де до них не ставилися так, як обіцяли. Вважаю, що тема п’єси ще актуальна і не втратила свого значення. Переконана, цей матеріал має що сказати сучасному глядачеві і буде дуже цікавим для перегляду. Нам приємно, що «Вернісаж» Вацлава Гавела буде поставлено українським колективом, а особливо Заньківчанами», - каже Консул Чеської республіки у Львові п. Мартіна Павлітова Мухова.
Історія, яку написав Вацлав Гавел – цікава і досить неординарна. Вона створена на межі боротьби світу духовності та матеріального. Цікавим є і сам сюжет, який змусить глядача сприймати героїв вистави у досить двозначному напрямку. Зокрема режисер вистави Вадим Сікорський зазначив: «Якщо говорити про Вацлава Гавела, то нестримним є бажання познайомитися з цим видатним діячем та вшанувати цю велику людину. Ми прагнули пізнати його зацікавлення, як він  аналізував світ, а особливо, дивився на театр та драматургію. Якщо говорити про сам матеріал, то він – вражає. Працювати із самим текстом легко, адже автор ніби невидимою рукою провадить до дії. Звісно, хочу виловити подяку за можливість працювати над п’єсою Генеральному консульству Чеської Республіки у Львові та Чеському центру у Києві. Мені приємно, що ми пізнаємо Вацлава Гавела разом».
Ще трішки про постановку… У виставі задіяні: з. а. України Альбіна Сотникова, Андрій Сніцарчук та Юрій Хвостенко – молоді та талановиті актори. Цікавим є те, що звукову доріжку створив один з виконавців, а саме: Андрій Сніцарчук.

Цікаві факти:

Вацлав Гевел (5.10.1936 – 12.12.2011) – чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст. Він був дев’ятим президентом Чехословаччини (1989-1992) та першим президентом Чехії (1992-2003). Як письменник відомимий своїми драмами у дусі театру абсурду.

ВАЖЛИВО: ГЛЯДАЧІ ЗМОЖУТЬ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВИСТАВУ З ЛИСТОПАДА!

Олеся Галканова
Фахівець із зв’язків з громадськістют
а роботи з пресоюВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: