У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 16:12, 16 жовтня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Прем’єра в НАУДТ ім. М. ЗАньковецької – Вацлав Гавел «Вернісаж»

Прем’єра в НАУДТ ім. М. ЗАньковецької – Вацлав Гавел «Вернісаж» thumbnail

20.10.2012

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької

У рамках днів Чехії у Львові відбудеться прем’єра вистави за п’єсою видатного чеського політичного та громадського діяча Вацлава Гавела. Режисер-постановник вистави з.д.м. України Вадим Сікорський, художник постановник – Наталія Тарасенко.
Постановку здійснено за підтримки Генерального консульства Чеської Республіки у Львові та Чеського центру у Києві. Це перший експеримент постановки «Вернісажу» на теренах Західної України. Цікавим є той факт, що сама п’єса, була перекладена українською мовою Віталієм Марковичем, який став переможцем конкурсу перекладачів з чеської мови.
«Для нас ця співпраця дуже важлива, адже це не тільки вшанування пам’яті президента Вацлава Гавела, як першого президента демократичної держави, але й презентація етапів життя громадян нашої держави. Мова йде про час коли люди мали б жити в країні де до них не ставилися так, як обіцяли. Вважаю, що тема п’єси ще актуальна і не втратила свого значення. Переконана, цей матеріал має що сказати сучасному глядачеві і буде дуже цікавим для перегляду. Нам приємно, що «Вернісаж» Вацлава Гавела буде поставлено українським колективом, а особливо Заньківчанами», - каже Консул Чеської республіки у Львові п. Мартіна Павлітова Мухова.
Історія, яку написав Вацлав Гавел – цікава і досить неординарна. Вона створена на межі боротьби світу духовності та матеріального. Цікавим є і сам сюжет, який змусить глядача сприймати героїв вистави у досить двозначному напрямку. Зокрема режисер вистави Вадим Сікорський зазначив: «Якщо говорити про Вацлава Гавела, то нестримним є бажання познайомитися з цим видатним діячем та вшанувати цю велику людину. Ми прагнули пізнати його зацікавлення, як він  аналізував світ, а особливо, дивився на театр та драматургію. Якщо говорити про сам матеріал, то він – вражає. Працювати із самим текстом легко, адже автор ніби невидимою рукою провадить до дії. Звісно, хочу виловити подяку за можливість працювати над п’єсою Генеральному консульству Чеської Республіки у Львові та Чеському центру у Києві. Мені приємно, що ми пізнаємо Вацлава Гавела разом».
Ще трішки про постановку… У виставі задіяні: з. а. України Альбіна Сотникова, Андрій Сніцарчук та Юрій Хвостенко – молоді та талановиті актори. Цікавим є те, що звукову доріжку створив один з виконавців, а саме: Андрій Сніцарчук.

Цікаві факти:

Вацлав Гевел (5.10.1936 – 12.12.2011) – чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст. Він був дев’ятим президентом Чехословаччини (1989-1992) та першим президентом Чехії (1992-2003). Як письменник відомимий своїми драмами у дусі театру абсурду.

ВАЖЛИВО: ГЛЯДАЧІ ЗМОЖУТЬ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВИСТАВУ З ЛИСТОПАДА!

Олеся Галканова
Фахівець із зв’язків з громадськістют
а роботи з пресоюВарто прочитати:


 

ПогодаОстанні додані події

Все, что нужно для любимого занятияВсе, что нужно для любимого занятия
Развитие человека, как личности, происходит тогда, когда он начинает заниматься любимым де...

Сьогодні

Все, что нужно для любимого занятияВсе, что нужно для любимого занятия
Развитие человека, как личности, происходит тогда, когда он начинает заниматься любимым де...

Найцікавіші

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: