У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 18:06, 9 листопадаа, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

«Концерт-реквієм»на вшанування жертв Голодомору

«Концерт-реквієм»на вшанування жертв Голодомору thumbnail

24.11.2012
19:00

Львівська філармонія

24 листопада о 19:00 у Львівській обласній філармонії відбудеться вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. У «Концерті-реквіємі» прозвучить твір Євгена Станковича «Панахида за померлими з голоду». Це реквієм для повного складу симфонічного оркестру, двох мішаних хорів, баса, народного голосу та читця, написаний 1992 р. на вірші Дмитра Павличка, а вперше виконаний в Києві наступного року, в шістдесяту річницю Голодомору. І хоч назва твору говорить про літургійні інспірації, однак зв’язок із духовною музикою він має невеликий. Панахида, що триває понад сорок хвилин, задумана швидше як епічна фреска, музична розповідь про трагедію народу, а пов’язання з церковними співами, хоч і постійно присутнє, – це тільки один із засобів вираження. Твір витриманий у неотональній стилістиці, майже неоромантичній, завдяки чому стає доступним для кожної людини.
У жалобному концерті-реквіємі візьме участь народний голос України Ніна Матвієнко, протодиякон Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, заслужений артист України, володар ордену Святого Архістратига Михаїла Назарій Дадак (бас).
Разом на сцені під диригуванням Володимира Сивохіпа виступатимуть кілька колективів – Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Галицький академічний камерний хор, Мішаний хор Львівського державного музичного училища імені С. Людкевича. Супроводжуватиме дійство народний артист України, читець Василь Ілащук. Також у заході візьме участь композитор Євген Станкович та поет Дмитро Павличко.
За словами керівника заходу Андрія Митрогана: «Наше втілення цього сакрального твору – це цілісне, наскрізне пережиття тих жахливих днів нашого народу і усвідомлення відповідальності перед нашими минулими і прийдешніми поколіннями».
Біль Голодомору ніколи не зникне, він завжди буде з українцями. Страшний був час. Це був не голод. Це був саме голодомор – масове винищення цілої нації. Сплановано. Жорстоко. Нещадно. Хіба ж ми можемо забути, викинути цю масштабну сторінку з нашої історії?
Ми, нащадки тих, хто вижив, зобов’язані пам’ятати, зобов’язані бути свідомими, зберегти ті залишки нашої державності, щорічно продовжувати проводити акції, запалювати пам’ять у тих серцях, які ще не відкрилися для розуміння цього лиха.
Львівська філармонія разом із всіма українцями засвітить свічки пам’яті, помолиться за душі загиблих.
Долучайтеся до вшановувань, запаліть свічку на вікні і у своєму серці. Мабуть, кожен з нас в житті має свою, неповторну місію, але ми маємо і спільну місію… пам'ять… вшанування….

golodomor ???µ???µ?????±?»?µ????Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: