У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 10:58, 12 листопадаа, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Художня виставка «Барви музики»

Художня виставка «Барви музики» thumbnail

10.11-4.12.2012

Львівська філармонія

У фойє Львівської філармонії у рамках ювілейного концерту народного ансамблю бандуристок «Чарівні струни» проходитиме художня виставка «Барви музики». Вона триватиме з 10 листопада до 4 грудня. Буде представлено картини відомих львівських митців – Михайла Демцю, Сергія Міхновського, Петра Сипняка, Ореста Скопа, Олександра Коровая, Зоряни Гарбар, Віктора Москалюка, а також фотовиставка Тараса Левандовича. Прихильники художнього мистецтва зможуть поспілкуватися із авторами на відкритті виставки, адже кожен із них особисто представлятиме свої картини.
Куратором цього проекту є Зоріана Мірус.
Пані Зоріано, як виник задум провести виставку на тему музики?
–Народний ансамбль бандуристок «Чарівні струни» співпрацює у мистецьких проектах із відомими митцями, виступаючи на відкриттях виставок чи вернісажах. У фойє Львівської філармонії періодично поновлюються вишукані малярські експозиції. У мене відразу визріла ідея поєднання концерту із виставкою. Львівські митці радо підтримали проект. Виставка «Барви музики» стане підтвердженням того, що музиканти та їхні музичні інструменти є улюбленими темами живопису у всі часи існування людства. Ще великий Леонардо да Вінчі називав музику «сестрою живопису». Ці два види мистецтва розвивалися одночасно, надихаючи та інспіруючи одне одного. Художники працюють під музику улюблених композиторів, яка створює у них особливий настрій та допомагає ширше та яскравіше намалювати портрет чи навіть натюрморт. Тема музики близька і українським митцям. Здебільшого українські художники у живописі звертаються до традиційних інструментів, наприклад, бандури.
Музика та малярство взаємопов’язані. Багато термінів – «композиція», «гармонія», «дисгармонія», «модуляція тонів» характерні для обидвох видів мистецтва. Наприклад, акорди кольорів складаються з двох-трьох та більше фарб. Картина, яку намалював художник, також звучить. Крапки, штрихи, плями подекуди розміщені ритмічно.
У музиці часто інтерпретація обмежена твором виконання, а в малярстві можна самому компонувати, і тоді інтерпретуватиме глядач.
– На одній із виставкових картин – портрет відомого тенора Олега Лихача...
– Народний художник України Михайло Демцю малює цілі цикли на музичну тему. Саме серед його картин, які він представить, є згадана картина, коли соліст Львівськоі опери тенор Олег Лихач бере участь у ювілейному концерті бандуристок.
Якщо б організувати персональну виставку Майстра пензля Михайла Демцю, то його багатюща колекція, присвячена музиці, навіть би не вмістилася у залі експозицій філармонії. За плечима у нього чимало персональних виставок і в Україні, і за кордоном. Його картини зберігаються у музеях та приватних колекціях всього світу.
Художник Сергій Міхновський, слухаючи концерт бандуриста віртуоза Романа Гриньківа з гітаристом Аль Дi Меолою створив цікавий мистецький шедевр «Зима». Також на виставці буде експоновано картину художника «Букетний квартет».
Орест Скоп намалював серію картин «Козак Мамай», присвячених пам’яті сліпих кобзарів, розстріляних у Харкові в 1934 р. Полотна ж художника – доказ того, що козацький дух незнищенний. Його малярська робота з цього циклу прикрасить фойє Львівської філармонії.
Народний художник Петро Сипняк зробить приємний сюрприз до відкриття виставки. Він представить до огляду три нові роботи, присвячені львівським бандуристкам. Це буде великою приємністю і несподіванкою для колективу «Чарівних струн». Митець змальовує сценічний образ української дівчини в українському строї. Це буде надзвичайно цікаво.
Олександр Коровай представлятиме роботу «Вдаль полинеш…», створену під впливом творчості відомої української співачки Квітки Цісик.
Художниця Зоряна Гарбар подасть на огляд свою роботу «Портрет сина з гітарою», де вона відображає момент, коли її син вперше взяв у руки цей інструмент.
Професор Львівської національної академії мистецтв Віктор Москалюк представить готичну величаву картину «Мрія про повернення»!
Отож, глядачі, які прийдуть насолодитися музикою, отримають насолоду і від перегляду львівського малярства. Сподіваємось, відвідувачі філармонії відкриють для себе новий живопис і самого митця.
–Чекаємо львів’ян!
Оля Максим’як, відділ реклами та маркетингу Львівської філармоніїВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: