У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 17:36, 21 листопадаа, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Відкриття виставки “Жива історія”

Відкриття виставки “Жива історія” thumbnail

23.11.2012
15:00

Музей історії релігії

2012 рік – оголошено роком пам’яті Патріарха Йосипа Сліпого.
«Патріарх Йосиф був живим втіленням долі Української Церкви і нашого народу в ХХ столітті – його, як і багатьох інших, було незаконно позбавлено свободи збиратися із одновірцями. Його, як і мільйони українців, прирекли на тортури в катівнях НКВД/КГБ і на мучеництво в ГУЛАГу. Але якщо в ув’язненні він був «німим свідком Церкви» , то згодом, уже на поселеннях, він став голосом «мовчазної Церкви» та її духовною опорою, ніколи не забуваючи про тих своїх земляків, які й далі каралися в неволі», - із Пастирського послання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви до вірних з нагоди 120-літнього ювілею Патріарха Йосифа Сліпого 9 лютого 2012 року.
Під час урочистостей у рідному селі Патріарха Заздрість, що на Тернопільщині, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк зазначив: «Господь у час гонінь і переслідувань посилав Україні великих людей, провідників народу, які вказували шлях до Бога і до свободи. У ХХ ст. такими провідниками були Патріарх Андрей Шептицький та Йосиф Сліпий. Перший розпочав велику справу розбудови української Церкви, а другий заявив усьому світові про її існування. У житті Йосипа Сліпого відобразилася доля української Церкви після Другої світової війни. Він був великим ісповідником віри,… багатогранною і складною постаттю».
В рамках року вшанування пам’яті Патріарха Йосипа Сліпого у Львівському музеї історії релігії підготовлено виставку «Жива історія». Спільно з Інститутом Історії Церкви УКУ побудовано експозицію, матеріали якої покажуть постать Йосипа Сліпого, його епоху від довоєнного періоду (підпілля, репресії, ув’язнення) – і до і після 1963 року, час перебування в діаспорі. Всі етапи життя Патріарха, Верховного архиєпископа, кардинала і митрополита Йосифа Сліпого проілюстровані текстами спогадів, інтерв’ю очевидців тих чи інших подій, життєвих фактів. Перед відвідувачами постануть документи, листи, фотографії, особисті речі вірних УГКЦ, інші експонати.
Під час відкриття виставки відбудеться презентація альманаху «Лицар Нескореної Церкви». Його автори – кандидати та доктори наук, науковці і дослідники постаті Патріарха Йосипа Сліпого - відкриють чимало цікавих сторінок життя «незламного етнарха», «віра якого була непохитною, а енергія – невичерпною».
Ірина Цебенко, Олена Малюга,
працівники ЛМІР
тел.: (032) 2614822, 2356100, 2357007Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: