У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 12:23, 3 Грудня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

ПРЕМ’ЄРА: “Катерина” в НАУД театрі ім. Марії Заньковецької

ПРЕМ’ЄРА: “Катерина” в НАУД театрі ім. Марії Заньковецької thumbnail

15.11 та 21.12.2012

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької

ПРЕМ’ЄРА

15 та 21 грудня
Камерна Сцена

Тарас Шевченко
«Катерина»

«Єсть на світі доля,
А хто її знає?
Єсть на світі воля,
А хто її має?..»

Т. Шевченко

Режисер-постановник – Богдан Ревкевич
Художник-постановник – Наталія Тарасенко
Тарас Григорович Шевченко...

Скільки не читаєш творів цього неперевершеного митця завжди знаходиш щось нове, таємниче, що приховано за словами. Шевченко писав душею, а його душа - прекрасна. Він відчував внутрішній світ, людську природу та психологію українця, його натуру та народність. Дивуватися можна, адже кожне слово цієї людини пронизане історією не тільки України, а чимось іншим, глибшим. Тарас Шевченко різнобічний: для когось він - романтик, для інших він – націоналіст та вільний раб. Феномен Тараса Шевченка в тому, що він - той, ким ми самі його хочемо бачити, бо дозволяє нам творити з його історій свої власні.
«Шевченко – містик, який існує на ментальному рівні. Коли я працював над постановкою, вразило, що він спілкується наодинці і безпосередньо через Бога. Тарас Григорович пронизаний самотністю, тому всю свою сповідь виливав на папір. Мене у ньому цікавить перед усім його актуальність сьогодні. Шевченко працював з душею, промовляв через душу. Душа – це сутність, вона не змінюється.
Ще мене вражає тонке відчуття жінки, її внутрішній світ, пориви, переживання. «Катерина» - це узагальнення того, що доля жінки – це віддзеркалення долі нашої держави, така собі сумна паралель. Якщо уважно простежити за його твором все пронизане словами: «люди серця не побачать, скажуть ледащо», «люди не простять», «свої люди, як чужії» тощо – все це слова, які вказують про нашу ментальність. Біда у нас самих, адже лише ми господарі свого дому, і доки ми в ньому не наведемо ладу, доти не будемо мати спокою», - каже режисер вистави Богдан Ревкевич.
До уваги глядачів особлива історія, особливої жінки, яка шукала дивних скарбів, а знайшла тяжку ношу. Доля - це шлях і чи готові ми прийняти усі покарання за наші вчинки і пройти всі випробування, щоб досягти раю? Чи відповідаємо ми за свої дії не перед людьми, а перш за все перед собою?
Світ Шевченкової "Катерини" очима режисера Богдана Ревкевича.

Олеся Галканова
фахівець із зв'язків з громадськістю та роботи з пресоюВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: