У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 12:05, 4 Грудня, 2012

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

“Кабінетні зістрічі”: Ярослав Грицак про Лєшека Колаковського

“Кабінетні зістрічі”: Ярослав Грицак про Лєшека Колаковського thumbnail

06.11.2012
18.00

Кав’ярня-книгарня «Кабінет»

Мистецьке об’єднання «Дзиґа» презентує
зустрічі з письменниками
у кав’ярні-книгарні «Кабінет»
(Львів, Винниченка, 12)

6 грудня, четвер, 18:00
Ярослав Грицак про Лєшека Колаковського
вхід вільний

Історик, доктор історичних наук, професор Українського Католицького університету Ярослав Грицак розкаже про збірку есеїв славетного польського філософа Лєшека Колаковського «Похвала неконсеквентності». Він упорядкував та написав передмову до книжки. Переклад виконала поетка Богдана Матіяш.
«Не знати, хто такий Колаковський — це великий сором, не читати його — це великий гріх. Ця книжка покликана позбавити пересічного інтеліґентного українського читача одразу від одного й другого», – пише в передмові до книжки професор Ярослав Грицак.
Своє призначення польський іронічний філософ Лєшек Колаковський бачив у тому, щоб бути блазнем при жерцях — тих, хто проголошує великі універсальні теорії. Гумор — це найлегший і найпереконливіший спосіб зізнатися в недосконалості людської натури. А для нас, українців, ця книжка важлива тому, що ми мали одну з найтрагічніших історій і досі не можемо її подолати. Після прочитання цієї книжки, до якої ввійшли найкоротші і найсмішніші есеї Колаковського, ваші уявлення про чесноту бути послідовним зміняться докорінно, адже лише завдяки непослідовності тримається людський рід.
До видання цієї книжки, окрім упорядника, автора передмови і приміток Ярослава Грицака та перекладача і співавтора приміток Богдани Матіяш, долучилися також українські та польські інтелектуали Роман Шпорлюк, Адам Міхнік, Збіґнєв Ментцель, Анджей Менцвель, а також дружина філософа Тамара Колаковська.
Книга побачила світ у видавництві "Грані-т". Проект здійснено за підтримки Польського Інституту в Києві.

Напередодні зустрічі чудове відеоінтерв'ю з Ярославом Грицаком http://www.youtube.com/watch?v=OSACslPd5aMВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: