У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:35, 28 Січня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Лекція “Львівська скульптура та живопис доби бароко і рококо”

Лекція “Львівська скульптура та живопис доби бароко і рококо” thumbnail

30.01.2013
19:00

Вул. Коперника, 40 а (конференц-зал)

Запрошуємо на лекцію Юрія Бірюльова "Львівська скульптура та живопис доби бароко і рококо".

Львів можна вважати заповідником бароково-рокайльного мистецтва XVII-XVIII століть – в цьому сенсі він не поступається таким великим європейським містам, як Відень, Мюнхен, Краків, Прага, Будапешт, хоч, звичайно, не може перевершити Рим і Неаполь – урбаністичні центри, де бароко зародилось і стало еталоном для інших регіонів.

Власне під італійським впливом в архітектурі і образотворчому мистецтві Львова вже з початку XVII ст. з’явились такі характерні стилістичні риси бароко, як зіткнення протилежних елементів – співставлення реального та ілюзорного, контрасти ритміки й масштабів, світла і тіні, фактур і матеріалів, динамізм композиції, криволінійні форми. Ірраціональність та театральність світогляду бароко знаходили вираз у домінуванні декоративності над тектонікою, складній символіці й містицизмі.

У 1740–1770-х рр. стиль бароко перейшов у пізню стадію, яку в мистецтвознавстві відокремлюють в стиль рококо. Цей період у львівському мистецтві відзначався вишуканою декоративністю, домінантою кривих ліній, підкресленою асиметричністю, характерними орнаментальними мотивами (один з них – рокайль, стилізована мушля).

У другій лекції, присвяченій бароко і рококо у Львові, розглядатимуться як інтер’єрні ансамблі храмів, так і окремі пам'ятки бароково-рокайльної скульптури та живопису львівської мистецької школи.

Вхід вільний!

Юрій Олександрович Бірюльов (нар. 1952) – історик мистецтва. Кандидат мистецтвознавства (1986). Доцент кафедри дизайну і основ архітектури Національного університету «Львівська політехніка» і головний науковий редактор видавництва «Центр Європи» (Львів). Досліджує архітектуру і образотворче мистецтво західноукраїнських земель, особливо Львова, XVIII – першої половини ХХ ст. Автор численних статей з цієї тематики і монографій, присвячених стилю модерн (сецесії) у Львові та Києві, львівській скульптурі XVIII-XX ст., архітектурі Львова 2-ї пол. ХІХ – початку ХХ ст., львівській поштівці 1890-1944 років, надрукував декілька путівників по Львову, Львівщині та інших регіонах Західної України.

-artkluch afichaЮБВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: