У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 17:53, 11 Лютого, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Фільм “Трамвай “Бажання”

Фільм “Трамвай “Бажання” thumbnail

12.02 2013
18:30

Кав’ярня-галерея “Штука”

У вівторок 12 лютого о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільму Еліа Казана «Трамвай «Бажання» (США, 1951р.).

Коли дерева були високими, Голівуд, немов, величезна неонова зірка, освітлював планету Кіно. Виокремлював акторів, викарбовував режисерів. Творив нові жанри і так підживлював силу кіномистецтва. Зараз ніби все так і залишилось – і актори-зірки, і популярні режисери, і захмарні бюджети, тобто індустрія в розвитку – але щось невловиме, здається, втрачено. Можливо, ті великі часи були юністю, а зараз – перестигла зрілість...

Як би там не було, але у класичних американських фільмах є особливий шарм, своя формула краси. Те, що ми називаємо магією кіно. Алхімічними її складовими залишаються ті ж сценарій, режисер, оператор, актори. Але формула вічного життя кінофільму, чи входження у Класику, досі незбагненна.

Яскравий зразок справжньої кінематографічної класики – фільм «Трамвай «Бажання» видатного театрального і кінорежисера Еліа Казана. У ньому майстерно поєднані драматургія (за виданою п’єсою Тенессі Вільямса), неперевершена акторська майстерність (поява нової зірки Марлона Брандо поруч з визнаною Вів’єн Лі). Але головним є глибокий символічний зміст фільму, який прихований у протистоянні двох різновидів людської краси – внутрішньої та зовнішньої, двох сил – грубої життєвої і крихкої душевної, у відчайдушному прагненні до життєвої гармонії, до збереження таких головних людських цінностей як співчуття, любов, власна гідність.

Зрештою, класичний фільм завжди багатогранний і кожен, хто приходить до нього, знайде щось важливе для себе.

І ви приходьте. У наш Кіноклуб, на зустріч зі справжньою кінокласикою. У стильній кав’ярні, яка якнайкраще пасує до “витриманого” кіно як інтер’єром так і доброю кухнею. І найголовніше – розумним глядацьким колом.

Чотири нагороди Оскар, в тому числі за геніально зіграні акторські ролі,
приз Британської кіноакадемії Вів’єн Лі за кращу жіночу роль,
2 призи Венеційського кінофестивалю,
Премія Золотий глобус.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: