У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 14:27, 14 Лютого, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Вперше у Львові: Карл Дженкінс «Requiem»

Вперше у Львові: Карл Дженкінс «Requiem» thumbnail

17.02.2013

Львівська філармонія

17 лютого вперше у Львівській філармонії прозвучить «Реквієм» популярного британського музиканта та композитора Карла Дженкінса – творця музики до численних кінофільмів і рекламних роликів. «Реквієм» виконає Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» та Камерний хор «Глорія» під орудою диригента з Німеччини Дітера Вагнера.

Послужний список Карла Дженкінса вражає. Його нагородила британська королева, Британська академія кіно і телебачення, кінофестиваль у Шанхаї і рекламний фестиваль Golden Lions в Канні. Він став офіцером найвизначнішого ордена Британської імперії, а згодом – командором цього ордена. Карл Дженкінс займає «восьму позицію в «Залі слави» радіостанції Classic FM серед усіх нині живих композиторів, а в 2006 році серед всіх британських композиторів він був визнаний четвертим. Карл Дженкінс був удостоєний звання почесного доктора музики Університету Лестера, медалі канцлера університету Гламорган, звань почесного професора Університету Західного Лондона і Лондонського музичного коледжу.

Словом, Карл Дженкінс музикант-універсал, що працює у всіх напрямках музики: від естрадної до академічної музики.

На початку своєї кар'єри Дженкінс був відомий як джазовий і джаз-роковий музикант, який грає на саксофоні (баритон і сопрано), клавішних і гобої — незвичному інструменті в джазовому контексті.

Дженкінс став першим міжнародним композитором і диригентом, який диригував Кінгсвейським хором в Університеті Йоханнесбурга, під час свого візиту до Південної Африки, коли хор виконував його месу «The Armed Man: A mass for peace» разом з оркестром.

Його прорив в ролі композитора відбувся після кросоверного проекту Adiemus. Дженкінс виконував цей проект в Японії, Німеччині, Іспанії, Фінляндії, Нідерландах та Бельгії, а також в лондонському Альберт-холі та на електростанції Баттерсі. Альбом 1995 року «The Adiemus: Songs of Sanctuary» очолив чарти класичних альбомів.

«Реквієм» Карла Дженкінса поєднав у собі різні епохи та культури. Твір написаний в 2005 році на традиційний латинський текст заупокійної меси. Реквієм складається з 13 номерів, у яких переплітаються класичні латинські тексти з японськими віршами про життя та смерть. Ці вишукані в своїй лаконічності тексти чудово відтіняють класичні слова заупокійної меси, що нікого не залишать байдужим.

Твір зачаровує звуковими полотнами з потужними мелодійними рефренами. І, до того ж, збагачений богослужбовими текстами, як «вітамінним комплексом» – щоб не тільки смачно, але і корисно. Твір Карла Дженкінса «Реквієм» – до цих пір входять в п'ятірку найбільш купованих в Британії класичних альбомів.
Оля Максим’як, відділ реклами та маркетингу Львівської філармонії
Тел. 0985256038Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: