У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 15:58, 25 Лютого, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

ТАМ: зустріч з Ніколаєм Філатовим

ТАМ: зустріч з Ніколаєм Філатовим thumbnail

25.02.2013
19:00

“Ковчег”

Сьогодні 25 лютого, о 19.00 в клубі “Ноєв ковчег” відбудеться друга зустріч клубу ТАМ.

Ми говоритимемо про новини мистецтва, про твори мистецтва а також вітатимемо важливого гостя: Ніколая Філатова.

Коля Філатов народився у Львові у 1951 році, отримав архітектурну освіту, викладав у Львівському державногму інституті прикладного та декоративного мистецтва, а після пдівищення кваліфікації у Москві на початку 1980-х років залишився у столиці Союзу. У середині 1980-х років Філатов став одним з перших розхитувачів радянського мистецького естеблішменту, заснувавши мистецький сквот “Детский сад”, крізь який пройшли безліч альтернативних художників 1980-х років. Згодом Філатов жив у США, мандрував, а зараз приїхав на колишню батьківщину. Поки його не прогнали назад до Москви за нелегальне перебування в Україні маємо добру нагоду послухати живого калсика пізньорадянського мистецтва та одного з зачинателів сучасної чи актуальної штуки на теренах колишнього СРСР. Запрошуємо!!!

Зустріч відбувається за теплої підтримки львівського Центру міської історії (Богомольця, 6)

«Детcкий сад»
Колись давним-давно я почув історію про московських художників, які мешкають в порожньому дитячому садку і щосили займаються там "авангардом": картинки малюють, музику грають, перформанси з хепенінгами влаштовують і взагалі творять що хочуть. Я не повірив: на дворі був не то вісімдесят четвертий, не то вісімдесят п'ятий рік. Найсмішніше, що ця фантастична історія виявилася правдивою. Група московських художників (Герман Виноградов, Олександр Іванов, Андрій Ройтер, Микола Філатов), відома під назвою "Дитячий садок", дійсно існувала з 1984 по 1986 рік у вищезгаданому сквоті за адресою Хохловскій провулок 4 і запам'яталася, крім іншого, Виноградівськими музичними перформансами БІКАПО. "Детский сад" став першим сквотом у мистецькому житті Москви, першою ластівкою прийдешньої епохи освоєння пустуючих просторів, придатних для художньої життєдіяльності, місцем, де кипіло мистецьке життя, куди заходили, з одного боку, класики московського концептуалізму, а з іншого - заїжджі іноземці: славісти, журналісти і колекціонери. У той же час "Детский сад" був ще й першою в Москві спробою освоєння мови “нового живопису”, “нью-вейв”, “неоекспресіонізму”- тобто тих самих тенденцій, які в 80-і роки були характерні не для лише московської, а й для світової художньої сцени. Однак цей кайф швидко закінчився. У 1986 році влада схаменулися, і художникам довелося забратися геть. Самі художники, зрозуміло, не канули в небуття, але творчим об'єднанням (зі своєю чіткою, відмінною від інших, художньою стратегією) з цього моменту, мабуть, вже не були. А незабаром для російського (тоді, втім, ще “радянського”) актуального мистецтва починалася нова епоха “надпольного” існування, і художня карта Москви поступово зарясніла сквотами. Але нового “Детского сада" вже не вийшло. З унікальними явищами, з ними завжди так! Джерело: http://azbuka.gif.ru/alfabet/d/det-sad/Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: