У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 17:28, 22 Березня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Прем’єре вистави “Шаріка”

Прем’єре вистави “Шаріка” thumbnail

30-31.03.2013
18:00

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької

На багато чисельні прохання глядачів Національний театр ім. М. Заньковецької відновлює виставу «Шаріка» Я. Барнича. Що ж особливого у історії кохання молодої угорки та мужнього українського хлопця – січового стрільця? У чому магія цієї вистави? Напевно у мелодії, пісні, яка лине з душ і сердець молодих людей, у прагненні бути щасливим і вільним у виборі своєї долі. Адже, що може зупинити полум’яне серце на шляху до подвигів, як не кохання; і що може надихнути молоде серце робити героїчні вчинки, як не кохання.

Режисер-постановник вистави н. а. України Федір Стригун вкотре довів, що українська драматургія – поетична, тонка та глибоко душевна. Саме завдяки цій неймовірній людині наш глядач дізнався, що в Україні є чудові п’єси, що ми маємо чим пишатися. Головне, що Федір Миколайович вкотре відкрив наш світ для нас самих. Судіть самі у Національному театрі ім. М. Заньковецької вистава «Шаріка» Я. Барнича була зіграна 200-ті разів. Погодьмося, що це – велике досягнення.

Ось яким був післяпрем’єрний відгук про вперше побачену виставу: «Тільки тепер повертається в Україну чесне митецьке ім'я Ярослава Барнича. І першим, у всій красі відкрив нам його після півстолітнього забуття Львівський театр ім. М. Заньковецької. З великим задоволенням і вдячністю прийняв глядач постановку романтичної оперети Я. Барнича «Шаріка». Колектив в особі режисера Федора Стригуна, сценографа Мирона Кипріяна та музичного керівника Володимира Льорчака (хореографія Володимира Когута) відтворили на сцені оперету, яка внесла нові барви в театральну афішу провідного українського театру. Колектив показав глядачеві сторінку життя галицької інтелігенції – Січових Стрільців. Вперше їхнє життя постало в ореолі любові, чарівної музики.

Вистава захопила і вже літніх людей, які пам'ятають ті часи, і молодих, для кого свята сторінка української історії стала своєрідним відкриттям», – О. Паламарчук, «Український театр» №4, 1996р.
Олеся Галканова
Фахівець із зв’язків з громадськістю
Та роботи з пресою
НАУД театр ім. М. ЗаньковецькоїВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: