У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 17:28, 22 березня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Прем’єре вистави “Шаріка”

Прем’єре вистави “Шаріка” thumbnail

30-31.03.2013
18:00

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької

На багато чисельні прохання глядачів Національний театр ім. М. Заньковецької відновлює виставу «Шаріка» Я. Барнича. Що ж особливого у історії кохання молодої угорки та мужнього українського хлопця – січового стрільця? У чому магія цієї вистави? Напевно у мелодії, пісні, яка лине з душ і сердець молодих людей, у прагненні бути щасливим і вільним у виборі своєї долі. Адже, що може зупинити полум’яне серце на шляху до подвигів, як не кохання; і що може надихнути молоде серце робити героїчні вчинки, як не кохання.

Режисер-постановник вистави н. а. України Федір Стригун вкотре довів, що українська драматургія – поетична, тонка та глибоко душевна. Саме завдяки цій неймовірній людині наш глядач дізнався, що в Україні є чудові п’єси, що ми маємо чим пишатися. Головне, що Федір Миколайович вкотре відкрив наш світ для нас самих. Судіть самі у Національному театрі ім. М. Заньковецької вистава «Шаріка» Я. Барнича була зіграна 200-ті разів. Погодьмося, що це – велике досягнення.

Ось яким був післяпрем’єрний відгук про вперше побачену виставу: «Тільки тепер повертається в Україну чесне митецьке ім'я Ярослава Барнича. І першим, у всій красі відкрив нам його після півстолітнього забуття Львівський театр ім. М. Заньковецької. З великим задоволенням і вдячністю прийняв глядач постановку романтичної оперети Я. Барнича «Шаріка». Колектив в особі режисера Федора Стригуна, сценографа Мирона Кипріяна та музичного керівника Володимира Льорчака (хореографія Володимира Когута) відтворили на сцені оперету, яка внесла нові барви в театральну афішу провідного українського театру. Колектив показав глядачеві сторінку життя галицької інтелігенції – Січових Стрільців. Вперше їхнє життя постало в ореолі любові, чарівної музики.

Вистава захопила і вже літніх людей, які пам'ятають ті часи, і молодих, для кого свята сторінка української історії стала своєрідним відкриттям», – О. Паламарчук, «Український театр» №4, 1996р.
Олеся Галканова
Фахівець із зв’язків з громадськістю
Та роботи з пресою
НАУД театр ім. М. ЗаньковецькоїВарто прочитати:


 

ПогодаОстанні додані події

Russian women’s core relationship thinkingRussian women’s core relationship thinking
Russian women’s core relationship thinking Everybody knows exactly just what socia...
Board of directors portals instructions the TaleBoard of directors portals instructions the Tale
With terms connected through the ground, and here is certain certainly straightforward pr...

Сьогодні

Найцікавіші

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментарі


Варто переглянути


Варто прочитати: