У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 11:11, 29 Березня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Слухаємо Моцарта

Слухаємо Моцарта thumbnail

03.04.2013
19:00

Львівська філармонія

У середу, о 19:00 годині у Львівській філармонії розпочнеться концерт з творів австрійського композитора, представника віденського класицизму, який вважається одним із найгеніальніших музикантів в історії людства – Вольфганга Амадея Моцарта.

Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» виступить під диригуванням іменитого європейського диригента з Ізраїля Сергія Островського. Сергій Островський як соліст також виконає концерти для скрипки з оркестром № 4 та № 1. Сергій Островський один із перших скрипалів у себе на Батьківщині. Він грає на скрипці Джованні Гранчіно 1716 року, яка має світлий польотний тембр, особливо у верхньому регістрі.

У симфонічній музиці Моцарта привертають до себе увагу його концерти для різних інструментів з оркестром. В ту епоху із вагомих інструментів з самостійною роллю в сольній концертно-віртуозній практиці, мабуть, не було такого, для якого Моцарт не писав би концертів. У всіх випадках він надзвичайно розвивав і збагачував віртуозні і виразні можливості інструмента.

Концерт для скрипки з оркестром № 4 КV 218 є одним із п’яти творів цього жанру, які Моцарт написав за 1775 рік – справжній «рік скрипкового концерту» в своїй творчості. Композитор, схоже, свідомо намагався досконало оволодіти цим жанром, або заперечити твердження, що кращі взірці скрипкового концерту залишилися в минулому, в епосі Вівальді. Від старої», «вівальдієвської» форми, з якою Моцарт вже мав нагоду познайомитись, навчаючись в Італії, й справді залишається небагато – хіба що тричастинність циклу. Натомість, додається чимало віртуозних елементів, запозичених у француза Віотті, а також типово «віденський» колорит.

Концерт для скрипки з оркестром № 1 передає пристрасну любов до життя і до людини, невичерпну віра в торжество світлих ідеалів, багатство духовного світу. Він є вищим вираженням прогресивних досягнення музичної культури.

На завершення концертної програми пролунає Симфонія № 29 написана Моцартом у 1774 році. Симфонії Моцарта важливий етап в історії світового симфонізму. Орієнтуючись на досягнення Й. Гайдна, Моцарт розробив тип камерно-інструментального ансамблю, що вирізняється витонченістю лірико-філософської емоції, складністю гармонії мови.

Незважаючи на коротке життя (Моцарт прожив неповних тридцять шість років), він створив безліч творів у всіх жанрах, що існували в його епоху і формах. Його симфонії, квартети, тріо, сонати, концерти, опери, твори для хору з оркестром однаково значні і досі глибоко впливають на слухачів.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: