У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 16:31, 3 Квітня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Нарешті у Львові – Лесь Подерв’янський «Павлік Морозов»

Нарешті у Львові – Лесь Подерв’янський «Павлік Морозов» thumbnail

07.04.2013

Львівська філармонія

5 квітня (п’ятниця), 14:00 у Львівськй філармонії (третій поверх, ауд. 21) - Прес-конференція з нагоди проведення у Львівській філармонії вистави «Павлік Морозов» за п’єсою Леся Подерв’янського. У прес-конференції беруть участь: Микола Вересень – український журналіст, громадський та політичний діяч, актор (Київ, Україна); Андрій Середа – український співак, актор, лідер гурту «Кому вниз» (Київ, Україна) та інші учасники вистави.

У Львові відбудеться непересічна мистецька і театральна подія. 7 квітня у Львівській філармонії пройде вистава епічної трагедії «Павлік Морозов» за п’єсою найпопулярнiшого i водночас найскандальнішого українського драматурга і художника Леся Подерв'янського. На прем’єрі вистави буде присутній автор п’єси – Лесь Подерв’янський.

Шанувальники творчості Подерв'янського завжди чекали можливості побачити хоч один з творів майстра на професійній сцені. І нарешті, це сталося. Режисер постановки вистави Андрій Крітенко зі Штутгарту. Головні ролі виконують: український журналіст, громадський та політичний діяч, актор Микола Вересень; український співак, артист, лідер гурту «Кому вниз» Андрій Середа; український актор Сергій Калантай; український актор та композитор Євген Капорін; актор Київського театру «Колесо» Олег Примогенов; актриса театру і кіно Олена Репіна; український актор Сергій Солопай та інші. П’єса на три дії триває без антракту. У виставі використовується ненормативна лексика, тому має вікове обмеження – до 21 року вхід заборонено.

Сам автор п’єси і художник-постановник Лесь Подерев’янський так коротко представив цей мистецький витвір: «Ми з Кротом (режисером Андрієм Крітенком) вже колись працювали разом (вистава  «Оргія» за п`єсою Лесі Українки). Нам подобається спільна творчість і наша дружба, а головною мотивацією нашої роботи є задоволення від процесу. Ми вже давно хотіли зробити в цій країні щось таке, щоб зі стін лайно посипалося». І коли Анатолій Димчук, галерист і куратор сучасного мистецтва, зробив нам пропозицію поставити «Павліка Морозова», ми з радістю погодилися. Ми вважаємо, що така країна, як наша — багато в чому ще відстала, переповнена, незважаючи на двадцять років незалежності, рептильними совковими міфами. – А ще інколи треба мати мужність подивитися на себе в дзеркало, щоб зрозуміти, хто ми, що ми, і що робити. А шокуюче і брутальне сучасне мистецтво має нам усім у цьому допомогти».

Андрій Крітенко, режисер вистави так прокоментував постановку п’єси: «Ідея постановки цієї вистави виникла досить спонтанно в Одесі, коли наш друг запропонував Лесеві втілення його драматургії на театральній сцені».

П’єса «Павлік Морозов» написана 18 років тому. Перша прем’єра вистави «Павліка Морозова» у постановці театру «КРОТ» відбулася 2011 року у Києві. У виставі звучать пісні Максима Добровольського.

Довідка.
Лесь Подерв’янський
– автор і сценограф. Народився у 1952 р. в Києві. Закінчив національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА), член НСХУ. Художник-живописець, письменник, сценограф. Учасник багатьох групових та персональних виставок в Україні та за кордоном. Роботи зберігаються в колекціях музеїв багатьох країн світу. Премії за сценографію «Kintakt-95», та дві «Київські пекторалі».

Андрій Крітенко – режисер. Народився у 1963 р. в Києві. Закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого. Стипендія в Академії Шлосс-Солітюд (Штутгарт) у Німеччині, викладає в Університеті музики та виконавського мистецтва в Штутгарті. Постановки в драматичних і оперних театрах багатьох країн світу.
Оля Максим’як, відділ реклами та маркетингу Львівської філармоніїВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: