- У Львові - http://www.ulvovi.com -

У Львові призначили “посла” української культури в Україні

Posted By boorik On 15.04.2013 @ 11:28 In Виставки | No Comments

15.04-26.05.2013

Ресторан імпровізацій “Грушевський cinema jazz” [1]

11 квітня 2013 року в ресторані імпровізацій Грушевський cinema jazz (м. Львів, проспект Шевченка, 28) відкрилась виставка Кирила Горішного «Українці між Сходом і Заходом» (2008 – 2013 рр.).

На відкритті були присутні віце-ректор з питань призначення та місії Українського католицького університету Мирослав Маринович, І Радник Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковскі, директор Альянс франсез у Львові Жером Ваннепен, директор Центру міської історії Центрально-Східної Європи Софія Дяк, митець Андрій Бояров, відомі львівські фотографи Сергій Михалків, Віталій Грабар, Максим Баландюх, представники засобів масової інформації.

Як зазначив директор Альянс франсез у Львові Жером Ваннепен, автор робіт, французький фотограф українського походження Кирило Горішний завдяки своїй творчості є послом французької культури в Україні, у Львові зокрема. Виставка «Українці між Сходом і Заходом» доводить, що Кирило Горішний також виступає і послом української культури в Україні. Автор, презентуючи свої 30 робіт, відмітив, що його метою є через призму фотографій показати Україну українцям. Презентована виставка є одним з багатьох мистецьких проектів ресторану Грушевський, який, як інші (концерти, творчі зустрічі, кіно тощо), спрямований на розвиток українського мистецтва у Львові.

Дана експозиція відтворює крізь галерею портретів ще зовсім маловідоме й часто подане в карикатурному вигляді суспільство. Фотограф поставив перед собою завдання об’єднати в одній виставці фотографії представників різних професій, соціальних класів. Для цього він використав декілька прийомів: по-перше, для кожного фото застосовується однакове правило композиції - усіх героїв відзнято в центрі, так би мовити, між Сходом і Заходом, а по-друге, підписами до фоторобіт слугують лише імена героїв, без відомих чи невідомих прізвищ. Таким чином, поруч знаходяться жінка-політик Юлія Тимошенко, бізнесмен і меценат Віктор Пінчук, письменниця Оксана Забужко, шахтар Павло, учениця Віра, лісоруб Лук’ян, кадет Чорноморського флоту Павло та ін.

Вхід вільний.

Партнер виставки: Альянс франсез (м. Львів)

Кирило Горішний народився в Парижі 1977 року. Здобувши ступінь магістра історії в Сорбонні, 2002 року він пoвернувcя на близькі йому терени: у Східну Європу, а саме в Україну, країну його дідусів й бабусь. Його вабить пострадянський простір, водночас складний та різноманітний. Постаті й атмосфера Сходу стали лейтмотивом його фотографічної творчості. Кирило Горішний співпрацює з міжнародною пресою (Le Monde, The Financial Times, Der Spiegel, Elle…) та регулярно виставляє свої роботи у галереях і музеях світу. Для додаткової інформації : www.kyrylo.com


Article printed from У Львові: http://www.ulvovi.com

URL to article: http://www.ulvovi.com/19079/%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d1%87%d0%b8%d0%bb%d0%b8-%e2%80%9c%d0%bf%d0%be%d1%81%d0%bb%d0%b0%e2%80%9d-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d1%81/

URLs in this post:

[1] Ресторан імпровізацій “Грушевський cinema jazz”: http://www.ulvovi.com/?page_id=15820

Copyright © 2009 У Львові, www.ulvovi.com