У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 15:41, 25 Квітня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

“Йорий Клоц” презентує DVD “Люта Макітра”

“Йорий Клоц” презентує DVD “Люта Макітра” thumbnail

28.04.2013
20:00

Арт-кав’ярня «Квартира 35»

У неділю 28 квітня о 20:00 відбудеться концерт гурту "Йорий Клоц", який  презентуватиме своє перше  DVD "Люта Макітра".

Вхід - 40 грн., для членів усіх «дзиґівських» клубів - 20 грн.

Йорий Клоц: формація хлопства ліхого порає музику крайню!
Антон Лубій - бухало, спів, оповідкиГордій
Старух - гітара, спів
Олег Коваль - ліра колісна, співи
Іван Жогло - альт, всьо решта

Йорий Клоц – український етно-гурт з міста Лева. Виник як експериментальний проект двох львівських музикантів влітку 2008 року. У 2009 розрісся до повноцінного гурту, а в 2011 після остаточних змін у складі сформував свій власний стиль  та фірмове звучання.

Не має значення де виступає гурт  – чи то на великих фестивалях, чи просто на вулиці, чи навіть на весіллях – всюди чиниться «шалена розруха».

Нещодавно гурт випустив свій дебютний диск. Але замість того аби просто зробити альбом, хлопці гаратнули живий півторагодинний DVD концерт. «Люта Макітра» - а саме так зветься DVD - є одним із двох вигаданих «кльоцками» свят, зі своєю міфологією та обрядами.  До слова,  інше зветься «Свято Макогона Жовтневого» і справно святкується у жовтні. Фантазії на такі дійства хлопцям не бракує бо двоє з чотирьох побратимів є професійними  художниками-скульпторами, один має свою студію, де вчить усяким мистецтвам дітей, а інший у вільний час виготовляє музичні інструменти, як от ліру, яка активно використовується у гурті.

Свій стиль хлопці окреслюють як український-обрядовий-хіп-хоп-дай-Боже-етно-чорт, втім є й простіші означення, як от «шалена розруха» чи «музика крайня». Насправді ці слова цілком відповідають дійсності, бо їх зухвала музика просто зносить з ніг, причому  не маючи  ніяких електро-інструментів, а навпаки – використовуючи колоритні народні – бухало, ліру, контрагусли. Весь репертуар складається виключно з народних пісень різних жанрів починаючи з родинно-побутових і закінчуючи древніми іноді навіть дохристиянськими обрядовими наспівами.

Свою назву Йорий Клоц взяв з таємної мови (арго) не менш оповитих таємницями старцівських об’єднань - таємних організацій які утворювали незрячі лірники, кобзарі та бандуристи, що мали свої неписані закони, устав та історію, яка сягала глибини віків і повноцінно проіснувала аж до 30-х років XX століття.

На даному етапі гурт продовжує тішити своїх шанувальників живими виступами, доробляє альбом, робота над яким триває вже другий рік і готується до нового фестивального сезону.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: