У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:01, 30 Квітня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Цех лірників і кобзарів в Етноклубі набутків

Цех лірників і кобзарів в Етноклубі набутків thumbnail

30.04.2013
20:00

Арт-кав’ярня «Квартира 35»

«Двигаєш, о Христе мой, сам крестноє бремя,
Облившися кровію въ страстноє время,
Изволь мене приняти вмЂсто киринея,
Бым тяготы допомогл тебЂ нести сея».
Святитель Димитрій Ростовський (Туптало),
духівник гетьмана І. Мазепи

У вівторок, 30 квітня, о 20.00  у Етноклубі Набутків відбудеться вечір духовної музики «Христу на Кресті» від Львівського цеху лірників і кобзарів. В програмі традиційні думи канти та псальми з репертуару мандрівних бардів – лірників і кобзарів.

Вхід – вхід вільний!

Львівський цех лірників і кобзарів, що заснований у 2010 році, об’єднує музикантів, що займаються відродженням автентичної кобзарсько-лірницької традиції (інструменти, репертуар, спосіб музикування), реконструкцією автентичної практики та виготовлення інструментів, а також продовженням традиції як способу життя.

Основа репертуару - духовна музика XVII–XIX століття: думи, козацькі псальми, лицарські, запорозькі, богомільні та дідівські пісні, невольничі плачі, канти, духовна та світська лірика.

У страстний тиждень Христу на Кресті співатимуть
Андрій Селецький – кобза
Назар Черкас – народна бандура
Юрій Кондратенко – корбова ліра
Ярослав крисько народна бандура

Сучасні кобзарі віднаходять давні музичні пам’ятки в архівах, бібліотеках, приватних та академічних колекціях, вони озвучують віднайдені твори на кобзі, бандурі, лірі, співають українською, церковнослов’янською, старопольською, польською, французькою, німецькою твори середньовіччя, бароко, класицизму, романтизму, доби української революції, а також народні пісні. Своє мистецтво вони демонструють у найкращих концертних залах, на міжнародних фольклорних фестивалів і звісно ж … на вулицях та ярмарках. У кобзарському цеху, є такі обряди, за якими його члени мусять кобзарювати на вулиці, щоби гордині не було.

"Ще не так давно, на початку ХХ століття, можна було почути гру ліри, кобзи, бандури просто неба біля церкви, на базарі, на площі – в людних місцях міст і сіл України. Народні співці майстерно виконували музику для Бога та людей. Звучали канти, псальми, думи, історичні пісні тощо...

Духові твори з традиційного лірницько-кобзарського репертуару звучатимуть у виконанні сучасних «старосвітських» музик".
Ярослав КриськоВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: