У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 16:35, 5 липня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка Ганни-Оксани Липи “Цинамон. Калейдоскоп бажань…”

Виставка Ганни-Оксани Липи “Цинамон. Калейдоскоп бажань…” thumbnail

03-31.07.2013
09:00-22:00

Кав’ярня-галерея “Штука”

Кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття виставки Ганни-Оксани Липи «Цинамон. Калейдоскоп бажань…». Вхід вільний.
Концепція проекту Ганни-Оксани Липи:
«Цинамон… Цинамонові крамниці Бруно… Пряність Простору… Смак Життя від
Про-Житого,
Пере-Житого,
Пере-Травленого,
Про-Смакованого,
Про-Явленого,
Пере-Осмисленого,
Пере-Любленого,
Пере-Твореного у Образ-Символ, розкадрованого калейдоскопом чуттєвих вражень, асоціацій, нанизаних у загальну канву – тло – «клубок ліній» уявного плетива; лінію, яка вічно в’ється у «вузол буття» як Час, що Рікою пливе, Рікою Чуттів-Кохання, відпечатаний, Про-Явлений в тонких лініях павутинах Меандру, наповнений вічним Еросом-Духом, що животворить і лучить Все воєдино.

Час, Про-Смакований через суґестію образів-архетипів, що упаковуються в шухлядки нашої пам’яті як добірне зерно-сіменина-зародок для подальшого продовження Роду, вічної Матерії; час, що сховався-притих в старих львівських крамничках з безліччю шухлядок, які пам’ятають Все; зерна, що мають прорости у часі прийдешньому.

Часо-Простір, що нагадує консервну банку «пікулі», де кожен овоч вкупі з іншим лучиться разом і набувають одне від одного найяскравіших барв-властивостей, де в кожному присутнє одне від одного, витворюючи разом унікальний смаковий букет.

Ріка Чуттів, що омиває своїми водами, робить цей простір неповторним, простір, що зітканий безліччю людських доріг-перехресть, де схрестились мрії і бажання багатьох вікових Великих Переселень; місце – благодатна рілля, що манить, зачаровує поглядом, магнетизує, мов той Сфінкс, зачарований край, як крайня точка берега бажань, точка власного Я – окреслена колом-лабіринтом найвищої енергетичної концентрації, як і безліч кілець, які вібрують вкупі до проявленого Життя-буття, як власний берег бажань з власними смаколиками.

Цинамон…, що так пасує до яблука (яблука пізнання), вкушеного з райського дерева Едему, насіченого, приправленого, оздобленого Пирога-По-Живи Життя, пряність як та, що надає довершеної досконалості спожитого.

Твір мистецтва – пожива для Душі (спресований енергетичний згусток); Одкровення, запечатане в Образо-Творенні; шкала чуттів Верху-Низу як своєрідна кардіограма серця.

Образ часу – Мушля і його нитка невидимої Спіралі, що сполучає «єдиним» наскрізним смислом «тоді» й «тепер» - в міжчассі «робить їх» однаково ввімкненими й ніколи – невимикальними, бо такими вони в дійсності й є, тільки ми цього не бачимо.

Справжній митець володіє надінтуїцією і завжди апелює до людей зі співзвучним серцем.

Інтуїція виривається із зовнішнього причинного часопросторового контексту й приводить у внутрішній простір і час самого суб’єкта, так вона перебуває в його розпорядженні як непередбачений елемент і може бути вільно пригадувана в будь-який час. Тільки-но інтуїція перенесена до Розуму, вона опиняється під його владою. Розум може розпоряджатися нею як завгодно; він може її розкласти на складові частини й перекомбінувати їх в іншу «неприродну» цілість, а ще він може порівняти її з іншими інтуїціями й виставити спільні маркери, і все це робота Уяви, що поступово провадить до «Символу».

Про автора

Ганна-Оксана Липа – заслужений художник України; відомий, талановитий і визнаний митець у галузі декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.

Діапазон її творчості дуже широкий, потужно плодотворний ібагатогранний – від великих концептуальних виставок-інсталяцій («ТРАНСФОРМАЦІЯ» - 1998р., «ІКОНА-ХРЕСТ» - 2001р., «ЛОВИ» - 2001р., «В ПОШУКАХ ЗОЛОТОЇ РИБКИ» - 2002р., «СУМАХ» - 2004р., «POLY+SEMA» - 2008р., «SACRUM TERRA – СВЯЩЕННА ЗЕМЛЯ» - 2009, 2011, 2013рр.) до монументально-декоративних композицій у просторі, панно, художньої кераміки, пластики малих форм та дизайну вишуканих авторських взірців ужиткової кераміки, впроваджених у виробництво (близько 100 найменувань) – з яскраво вираженими національними формотворчими традиціями. Упродовж тривалого часу, з 1987 до 2007 року, мисткиня працює у творчій майстерні секції кераміки на базі Львівської експериментальної скульптурно-керамічної фабрики. Учасник понад ста регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставок, із них – 16 персональних.

Творчість Ганни-Оксани Липи було гідно представлено у відомому арт-проекті «Декоративне мистецтво України кінця ХХ століття. 200 імен», який проходив у 2003 році в Українському Домі м.Києва (під патронатом Президента) та у 2004 році в Парижі (під патронатом Президента України та генерального директора ЮНЕСКО).

Повернення сакральності простору, заглиблення у генетичні знакові коди правитоку України послужило її зверненню ще у 1990-х роках до культури неоліту, Трипілля і давало їй усвідомлення єдиної універсальної знакової системи Всесвіту. Стратегія пошуку Г.-О. Липою нових образно-смислових можливостей матеріалу передбачала мобілізацію аналітичної складової шляхом наукового пошуку та заглиблення в культурно-антропологічні аспекти світобудови. Через те естетична природа її творів щораз ускладнювалася, збагачувалася філософськими та культурософічними нашаруваннями. Художниця щораз глибше занурювалася в проблему архетипної свідомості сакральних сенсів культури, магічних наповнень форм, метафізики. Вона шукає свій авторський вислів щодо складних понять життя  в його космічній циклічності.

Вершиною творчого розвитку мисткині стала концептуальна розробка інсталяції «POLY-SEMA», яка наділена рисами архетипної семантичної матриці, для якої художниця підготувала значиму культурно-антропологічну студію. Услід цій, резонансної у професійних колах і масштабної за працею, Ганна-Оксана Липа створила й інші оригінальні філософські і глибокі в смисловому еквіваленті цикли і серії.

Мисткиня віртуозно і досконало володіє матеріалом у передачі ідеї образу. Відзначена численними преміями і нагородами, серед них у 2008 році Львівською обласною премією в номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво ім.З.Флінти». Твори Ганни-Оксани Липи ввійшли у скарбницю української культури і зберігаються в музейних фондах України.

Місія творчості Ганни-Оксани Липи полягає у пізнанні себе і Всесвіту як єдиного цілого і у переданні цього знання іншим.Варто прочитати:


 

ПогодаОстанні додані події

Russian women’s core relationship thinkingRussian women’s core relationship thinking
Russian women’s core relationship thinking Everybody knows exactly just what socia...
Board of directors portals instructions the TaleBoard of directors portals instructions the Tale
With terms connected through the ground, and here is certain certainly straightforward pr...

Сьогодні

Найцікавіші

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментарі


Варто переглянути


Варто прочитати: