У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 10:35, 12 Липня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

На «Франко.Місії» відбудеться «Ніч в музеї Франка»

На «Франко.Місії» відбудеться «Ніч в музеї Франка» thumbnail

27-28.07.2013

У ніч із 27 на 28 липня в нагуєвицькому музеї-садибі Івана Франка відбудеться відкриття виставки відомого львівського художника, лауреата Шевченківської премії Євгена Безніска. Виставка налічує 38 пастелей присвячених франковому «Мойсею».

В рамках експозиції відбудеться марафон читання поеми письменниками, співаками та іншими гостями фестивалю, серед яких Андрій Середа, Михайло Барбара, Мар’ян Пиріжок, Володимир Єшкілєв, Юрко Іздрик, Володимир Лис та інші.

Вхід вільний і бажаний, як і на всі інші акції фестивалю.

Довідка:
Безніско Євген Іванович
(19 жовтня 1937, Кагарлик, Київська область) — український графік; заслужений художник України (1989), лауреат Шевченківської премії (2006).

Майже 40 років працював над офортами та ліноритами за мотивами творів Івана Франка (поеми «Мойсей», «Смерть Каїна», «Панські жарти», «Ботокуди», «Похорон», «Христос і хрест», «Рубач». «Каменярі» тощо), Лесі Українки (драми «Лісова пісня», «Вавилонський полон», «В катакомбах», «Одержима», «На полі крови» тощо), Василя Стефаника (низка новел).  За останні роки — автор пам'ятника Юрію Дрогобичу в Дрогобичі (1999), мозаїк на меморіальному цвинтарі Січових Стрільців на горі Маківка (1999) та у меморіальній каплиці жертвам НКВС в Золочівському замку (1995). У 1997 та 2004 роках працював у Чорнобильській зоні (45 пастелей). Автор великої низки портретів визначних культурних і громадських діячів України. Зокрема його портрет кардинала Йосипа Сліпого був подарований від Львівщини Папі Івану Павлові II у 1996 році. Бронзова копія пам'ятника Данилові Галицькому в місті Володимирі-Волинському (автор Теодозія Бриж, покійна дружина художника), подарований від Львівщини Папі Івану Павлові II у 2001 році. Його роботи зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади, Франції.

«Франко.Місія» (19 - 28 липня) постала з об’єднання фестивалів "Fort.Missia" та "Франко Фест Фестиваль розпочнеться на унікальних фортах Першої світової війни у селі Поповичі неподалік українсько-польського кордону, далі мандруватиме через Судову Вишню, палац Фредра-Шептицьких, Самбір, Добромиль та Дрогобич до Нагуєвичів.

У фестивалі візьме участь більше пів сотні гуртів, де грають музиканти з України, Пльщі, США, Канади, Німеччини, Азербайджану, Грузії, Чехії, Сербії, понад сорок письменників, кілька театрів та кільканадцять митців.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: